ג'רי קאקוארה, ברזיל

ג´רי קאקוארה

ג’רי קאקוארה – Jericoacoara

ג’רי קאקוארה הוא כפר דייגים קטן השוכן בצפון ברזיל (Brazil), על גדות האוקיינוס האטלנטי, במרחק של כ-5 שעות מן העיירה פורטלזה (Fortaleza). ג’רי קאקוארה הוא אזור קטן וצנוע, שבאופן מפתיע מושך אליו המוני מטיילים דווקא בשל הפשטות שלו. ובאמת, כאשר מגיעים לכפר מגלים את היופי שבחוף ים בתולי ופשוט, בעל דיונות של חול, ים כחול, עצי דקל, תושבים מקומים חייכנים ונחמדים. במהלך היום צצים דוכנים של אותם תושבים מקומיים שימכרו לכם תוצרת מקומית (בכל זאת גם הם צריכים להתפרנס), תתקלו ברקדני קאפווארה המגיחים משום מקום ומפגינים ביצועים מרשימים. אפשר להבין מדוע המקום מצליח למשוך כל כך הרבה מטיילים לחופיו. מסתבר שאוירה ורק אוירה יכולה למשוך אליה תיירים באופן גורף.

תצפית ימית על סוסי ים בג’רי קאקוארה
התצפית על סוסי הים באזור ג’רי קאקוארה, היא תצפית חביבה אשר התוצאה שלה לא מובטחת. ואם נהיה יותר ספציפיים הכל תלוי ביום שאתם נופלים עליו, במידת הגאות שיש ואם במקרה התמזל מזלכם יצוץ לו איזה סוס ים חמוד.. יחד עם זאת, כאשר כבר מופיע לו סוס ים ללא ספק זאת הצלחה מסחררת.. מחכים, מצפים.. והנה הוא הגיע, יש תוצאות. התצפית מתקיימת תוך כדי שיט באוקיינוס הגובל לכפר. בנוסף לסוסי ים (שאולי תראו) יש עוד המון בעלי חיים קטנים שאופייניים לאזור החוף, בעיקר מגוון של סרטנים ומיני זוחלים אחרים. מרבית הדייגים שלוקחים אתכם לתצפית הימית הוגנים למדי ולא יבקשו את מלוא המחיר אם לא תראו בתצפית את סוסי הים המדוברים. במילים אחרות, יכול להיות שאם תיתקלו בסוסי ים, בעל הסירה יבקש תשלום נוסף. בסך הכל, מדובר בשיט שנמשך כחצי שעה. למען האמת, התצפית הזאת היא לא חובה. ג’רי קאקוארה תמשיך להיות מהנה ומיוחדת למדיי גם בלי סוסי הים. אבל אם כבר הלכת עם זה, נקווה שתצליחו למצוא איזה סוסון או שניים..

טיולי שטח בג’רי קאקוארה
אטרקציה מעט יותר פופולארית, ויותר אקטיבית בקרב המטיילים היא נסיעה לטיולי שטח על גבי רכבי שטח מיוחדים בשם באגי (בדרך כלל יש נהג מיוחד, אל תצפו לנהוג בהם בעצמכם). מסלול הטיול לרוב יהיה באזור המערבי, ויתקדם לאורך החוף. כמו כן, קיימות גם סוכנויות אשר לוקחות את הסיורים לכיוון הדיונות והלגונות. הנסיעה תהיה מהירה ומלאת אדרנלין על גבי החולות ובדרך עוברים בלגונות כמו לגונה גרנדה (Lagoa Grande), לגונה אסול (Lagoa Azul) ועוד מבחר מקומות שבחלקם גם עוצרים. כדאי מאד לברר לפני היציאה לטיול השטח, עם הסוכנות מהו המסלול ומה משכו. תרשו לעצמכם גם לברר בכמה סוכנויות שונות.. אם כבר לוקחים טיול שטח, לפחות שתיקחו את הטיול הכי טוב ואת הכי משתלם. כמובן שגם תמיד אפשר להתייעץ עם מטיילים שכבר הספיקו לעבור את החוויה המצוינת. ברוכים הבאים לג’רי קאקוארה!