ריו דה ז'ניירו

ריו דה ז’נרו

ריו דה ז’נירו – Rio de Janeiro

ריו דה ז’נירו היא העיר המרכזית בברזיל, וידועה בעיקר בזכות האווירה השמחה ברחובות וחיי הלילה התוססים. הער גם מפורסמת בזכות הקרנבל המתקיים כאן כל שנה, אז העיר הופכת לחגיגית ומלאת חיים. חופי קופקבנה היפים הסמוכים לעיר, יאפשרו לכם להתחכך קצת במקומיים, ולהכיר מקרוב יותר את תרבות הסמבה והקפוארה של ברזיל. בנוסף, תוכלו לבקר בפסל הקורקובדו או ב”לחם הסוכר” המעניינים. רבים יוצאים מריו לביקור בבוזיוס השכנה.

אטרקציות מרכזיות בריו דה ז’נרו
ריו דה ז’נירו שופעת אטרקציות, ותוכלו ליהנות כאן מהקרנבל, נקודות התצפית המפורסמות, חופי קופקבנה היפים וחיי הלילה התוססים.

הקרנבל של ריו
השבוע המעניין והשמח ביותר בריו דה ז’נירו הוא בעצם מסיבה שלמה שלא נגמרת. במהלך הקרנבל תוכלו לראות ריקודים רבים, תלבושות ססגוניות, מופעים ומוזיקה – והכל באווירה שמחה כמו שיש רק בברזיל. אם אתם רוצים לצפות במופע המרכזי, המתרחש באצטדיון סאבודורמו (Sabodormo) תצטרכו לקנות כרטיסים יקרים ולהזמין אותם זמן רב מראש. אך גם אם לא תלכו לשם, רחובות העיר בתקופה הזאת מלאים מופעים ומסיבות, שלא תוכלו לפספס.

פסל הקורקובדו – Corcovado
ההר המשקיף על העיר, ועל פסגתו ניצב פסל ענק של ישו – ה”קריסטו רדנטור” (Cristo Redentor). מדובר בפסל כל כך גדול, עד שאפשר לראות אותו גם מהעיר, אז תחשבו איך זה לעמוד לידו על פסגת ההר. אל הפסגה תוכלו לטפס ברגל או לעלות אליה ברכבת.

לחם הסוכר – Pao de Acucar
הר המשקיף על ריו  דה ז’נרו מצדה השני, ומפסגתו תוכלו לראות את העיר, החופים ואפילו את פסל הקורקובדו. ההר קיבל את שמו מפני שהוא מזכיר בצורתו מאפה מתוק.

חוף קופקבנה
חוף קופקבנה הסמוכים לריו דה ז’נרו, מזמינים אתכם לנוח וליהנות מאחד מהחופים המפורסמים בעולם. רצועת החוף הארוכה בדרך כלל מלאה במקומיים, שתמיד שמחים לארח חברה למטיילים המגיעים לחוף. הגלים הגבוהים כאן מתאימים לגלישה, ואם אף פעם לא עשיתם זאת, זה הזמן ללמוד. בנוסף, תוכלו לשחק כאן כדורגל, או לצפות בתערוכות הקפוארה המתקיימות באזורים הרחוקים והפחות צפופים של החוף.

חיי לילה בריו דה ז’נרו
ריו דה ז’נירו מציעה לכם חיי לילה תוססים ומעניינים, והמסיבות הנערכות בה מפורסמות בכל העולם. אין ערב שלא מתקיימת בעיר מסיבה טובה, ותוכלו לצאת ולבלות כאן עד אור הבוקר. אם אתם מעדיפים בילויים רגועים יותר, קיימות בעיר מסעדות רבות ופאבים שונים, בהם תוכלו להעביר ערב נחמד  ונעים.

סיור בפאבלה – Favela Tour
ביקור בשכונות העוני של ריו דה ז’נרו יתן לכם נקודת מבט קצת שונה על העיר, אשר לצד הבניינים המפוארים ומועדוני הלילה היוקרתיים שוכנות שכונות עניות ומוזנחות ברמה מחרידה. בשכונות האלה בדרך כלל אין חשמל, הכבישים רעועים, הבתים ישנים ונראה שכל רגע יקרסו, ועשרות ילדים מסתובבים ברחובות. אכן מדובר במראות קשים, אך זהו צד נוסף של ריו שחייבים להכיר. הסיורים בפאבלה מתבצעים באופן מאורגן בלבד, ובדרך כלל תוכלו לצאת אליהם דרך ההוסטלים השונים. הגיעו לכאן רק בקבוצה, ולא עם מדריך מפוקפק, כי באמת מדובר במקום מסוכן.

(צילום שי לביא)