רורה נבאקה

רורה נבאקה

רורה נבאקה – Rurrenabaque 

רורה נבאקה, היא עיירה קטנה, מונה כ- 8000 תושבים, אשר שוכנת בצפון בוליביה על גדות נהר הבני (Beni River). רורה נבאקה היא אזור אשר המון תיירים מגיעים אליו, בשל מיקומה הקרוב לפארק הלאומי מדידי (Parque Nacional Madidi) השופע ביערות גשם. כמו כן, היא גם קרובה מאד אל הפמפאס (Pampas), אזור ביצות מתוייר גם כן. בעיירה רורה נבאקה תגלו כי זאת הזדמנות טובה למנוחה לאחר שחוזרים מטרקים באזור. האווירה בעיר נהדרת, פסטורלית וירוקה. יש כאן בריכה עירונית אשר ניתן לשכשך במימיה במנוחה מוחלטת ולצנן את הגוף מהאקלים הטרופי הקיים כאן.

הפמפאס – Pampas
אזור ביצות אשר היציאה אליו תהיה מאזור העיירה רורה נבאקה. אל אזור זה בדרך כלל לוקחים הדרכה מאורגנת, אין טעם לעשות אותו באופן עצמאי, ניתן ללכת לאיבוד וכל הארגון הלוגיסטי מורכב יותר. מן העיירה רורה נבאקה לוקחים סיור מאחת הסוכנויות הרבות שיש שם. ברוב המקומות הוא כולל מדריך צמוד, לעיתים שני מדריכים ומבשלת. לאחר שהתארגנתם על כל אלו יוצאים לדרך ל- 3 ימים של טיול באזור הביצות, שם תוכלו לראות מגוון חיות אשר אופייניות לאזור זה וגדלות רק כאן, אנקונדות, תנינים, צבים, עצלנים, דולפינים ורודים ועוד מגוון גדול של בעלי חיים. דברים שחשוב להצטייד עימם לקראת הטיול, כיאה לאזור של ביצות יש לא מעט יתושים, תכשיר הגנה נגד עקיצות יהיה מאד יעיל. כמו כן, מזג האוויר בלילה נעים, אין צורך לסחוב אתכם אוהלים, השינה תהיה על גדות הנחל במחנה שמקימים ללילה.

פארק נאסיונל מדידי – Parque Naciona Madidi
הפארק הלאומי מדידי, הוא פארק אשר משתקע על שטח של כ- 19,000 קמ”ר באזור רורה נבאקה.. הוא הוכרז כפארק לאומי משנת 1995 ולמעשה מוכר כפארק מוגן. אזור פארק נחשב כאזור מאד מגוון מבחינת כמות הזנים השונים של בעלי חיים וצמחייה שתראו כאן. כמו כן, תוכלו להגיע בפארק לאזורים הרריים אשר מגיעים עד לגובה של 5500 מטרים, בהם מזג האוויר יהיה קר למדי, ומנגד יש כאן גם אזורים מישוריים ואזורים נמוכים יותר, עד 300 מטרים מעל פני הים, בהם הטמפרטורה תהיה בהתאם. צורות הנוף ברחבי הפארק משתנות מאזור לאזור, יש כאן יערות גשם צפופים, בעלי צמחיה ענפה ושופעת ותוכלו גם לראות כאן הרים מושלגים וקרחוני ענק בפסגות השונות. במהלך השנים מאז הקמתו התגלה בפארק כ- 700 זנים שונים של בעלי חיים, כ-600 סוגים שונים של ציפורים וכ- 5000 זנים שונים של צמחים ופרחים אשר התגלו כאן לראשונה. עם כל המגוון העצום שיש כאן, מרבית המטיילים המגיעים אל הפארק מגיעים לחקור את יערות הגשם, מבלים כאן בין 3 ל- 4 ימים בהם מטיילים ביערות, נתקלים בחיות שונות, ישנים בין העצים ומרגישים איך זה להתגורר בג’ונגל. ברוכים הבאים לרורה נבאקה!