רוסאריו, ארגנטינה

רוסאריו

רוסאריו – Rosario

רוסאריו היא אחת הערים הגדולות בארגנטינה (Argentina), הממוקמת במרחק של כ-305 ק”מ צפון מערבה מבואנוס איירס (Buenos Aires), עיר הבירה של ארגנטינה. בעיר רוסאריו מתגוררים כמיליון תושבים. כאשר מדברים על המקום חשוב לציין כי רוסאריו היא עיר אשר עוברת שינוי בשנים האחרונות. בעבר היא הייתה עיר לא מתויירת כלל, לא מושכת מטיילים ולא מהווה נקודה מספיק אטרקטיבית למטייל הממוצע. כאמור, בשנים האחרונות העיר עוברת שינוי ויותר ויותר תיירים מוצאים את עצמם מגיעים לבקר בעיר רוסאריו. אחת העובדות היותר ידועות על העיר היא שכאן נולד צ’ה גווארה, המהפכן הידוע.

חופי רחצה ברוסאריו
אז כמו שכבר ציינו העיר רוסאריו בשנים האחרונות משתנה ומושכת אליה יותר ותיירים. יחד עם זאת, עדיין לא ניתן לומר כי האטרקציות בעיר מרובות, אך עדיין תוכלו למצוא את עצמכם מבלים כאן מספר ימים בהנאה. אחת הסיבות ששווה להגיע לכאן היא חופי רחצה בצפון העיר, קצת שמש, קצת ים, קצת שיזוף ולא ספק אתם מעבירים כאן יום יומיים ברביצה מהנה. מומלץ להגיע לחופים כמו פלורידה (Florida) וקטלוניה (Catalunya).

צניחה חופשית ברוסאריו
מטיילים רבים המגיעים לארגנטינה מנצלים את השהות בה כדי להתנסות בחוויה העצומה של צניחה חופשית. מרבית המטיילים שמעו על צניחות במחירים נוחים בערים כמו בואנוס איירס (Buenos Aires) וקורדובה (Cordoba) אשר לרוב יגיעו אליהן בכדי לצנוח, אך מסתבר כי גם ברוסאריו קיימים מועדוני צניחה טובים מאד, המוציאים מטיילים לצניחות חופשיות במחירים נוחים וסבירים מאד. כדאי לברר על דילים שונים בסוכנויות השונות. בדרך כלל גם להוסטלים בהם תישנו יהיו פרטים על דילים שונים. כמו כן, בררו את שעות יציאה, והאם הדיל כולל בתוכו תיעוד של צילום (וידאו ותמונות), חבל לא להנציח את החוייה.

נהר הפאראנה – Rio Parana
כאן המקום לציין ולהזכיר כי רוסאריו שוכנת על גדותיו של נהר הפאראנה היפהפה. למעשה מדובר באחד הנהרות הגדולים בעולם, המתפרש לאורך של כ-4000 ק”מ ועובר במסלולו מספר מדינות. אם נהיה יותר ספציפיים, נהר הפאראנה הוא השני בגודלו ברחבי דרום אמריקה, לאחר נהר האמזואנס (Rio Amazonas). כאשר מטיילים מגיעים לרוסאריו חוויה נהדרת שמומלץ בחום לעבור היא שיט לאורך נהר הפאראנה. במהלך השיט מגלים כי לאורכו קיימים איים קטנים המכילים צמחייה מרובה, נוף ירוק ומיוחד. במהלך השיט עוצרים בחלקם וכך גם משלבים את השיט עם טיול רגלי. מומלץ לברר פרטים על טיול הנמשך יום שלם. למעשה משכירים משיט עם סירת מפרש המצוידת בכל הדרוש בכדי להעביר את השיט בצורה הנוחה והבטוחה ביותר. במהלך השיט המשיט מראה לכם מקומות יפהפיים לאורכו של הנהר, ולוקח אתכם למקומות יוצאי דופן אשר קשה היה להאמין שחבויים בעיר. המחיר של הטיול סביר מאד בהתחשב בעובדה שזהו טיול הנמשך יום שלם.