קרטחנה

קרטחנה

קרטחנה – Cartagena

קרטחנה היא עיר חוף חשובה בקולומביה  אשר מונה כמיליון תושבים. העיר מהווה מוקד תיירותי למטיילים מכל העולם ואף לתושבים המקומיים. המקום יפהפה וקיימת בו אווירת חופש נפלאה. קרטחנה מחולקת לשני חלקים מרכזיים. העיר העתיקה, אשר להסתובב בסמטאותיה זהו קסם בפני עצמו, יש אף מספר אתרים מרתקים אשר נמצאים בסמיכות אליה. וקיימת גם העיר החדשה, אשר היא אזור מאד מרכזי בעלת מגוון בתי מלון ובניינים מפוארים, היא אף מהווה מוקד בילוי של מסעדות וחיי לילה סוער. באזור קיימים גם מספר חופים נהדרים לרחצה, ויש שיגידו כי אזור החופים בקרטחנה מזכיר מעט אז אזור החופים בסלבדור בברזיל. אלו מכם שירצו לעשות מסאז’ ולהתפנק, יצטרכו להגיע אל החופים שם יש לא מעט מסז’יסטים אשר יציעו את שירותיהם. האקלים בקרטחנה הוא אקלים טרופי וכך גם הצמחייה מסביב, כך שמעבר לבניינים ופאר תוכלו גם ליהנות מטבע מרשים, שופע וירוק.

פלאיה בלאנקה – Playa Blanca
דרך נהדרת להעביר יום שמשי וחם באזור קרטחנה, באזור של חוף יפהפה וים צלול היא בפלאיה בלנקה- החוף הלבן. חוף מרהיב ביופיו אשר נמצא על איסלה דה ברו (Isla de baru), הוא אי אשר מצוי במרחק של כ-45 דקות הפלגה למרחק של 20 ק”מ מערבית לקרטחנה. אחת הפעילויות היותר פופולאריות על החוף היא שנרקול. בתוך המים הצלולים יש שפע של דגים, שוניות ואלמוגים מיוחדים במינם שכדאי לראות. החוף הוא נקודה אידיאלית למי שרוצה לרבוץ בשמש בבטלה גמורה וחוסר מעש, להתמקם על איזה ערסל ופשוט לנוח. מרבית המטיילים מבלים על האי יום שלם. יש סירות דייגים אשר יוצאות בכל שעות היום, משעות מאד מוקדמות בבוקר ועד שעות הערב. אלו מכם שיחליטו להישאר לישון, ימצאו כמה אכסניות בודדות, וכמובן, תמיד קיימת האופציה לישון על ערסל בחוץ.

מבצר דה סאן פליפה דה בארחאס – Castillo de San Felipe de Barajas
במרחק של 20 דקות מן העיר העתיקה של קרטחנה שוכן מבצר דה סאן פליפה דה בארחאס. מבצר אשר היה אחד המבנים החזקים אשר נבנו על ידי הספניארדס (Spaniards) במאה ה-17. המבצר הראשוני הוקם בשנת 1639, אשר היה קטן יותר וחשוף יותר לסכנות מסביב. במשל הזמן, קצת יותר ממאה שנים לאחר מכן, נעשתה הרחבה רצינית למבנה והפכה את המבצר לאחד החזקים והמוגנים שנבנו. כל נסיון תקיפה וחדירה אל המבצר עלה בתוהו. בתוך המבצר ניתן לראות את התכנון האסטרטגי המדהים של המבנה, ואת המוכנות לכל סיטואציה אפשרות. קיימת מערכת סבוכה של תעלות ומנהרות אשר מאפשרות פינוי של האנשים בתוך המבצר במידה ויהיה צורך. במהלך הסיור במבצר, קיימת גישה לחלק מן התעלות ואף מתאפשר הביקור בהן לתיירים. מומלץ מאד לקחת הדרכה במהלך הסיור, ללא ספק היא מפיחה חיים במקום ומתארת בפירוט את מורכבות המבנה ויתרונותיו.