קיטו

קיטו

קיטו – Quito

קיטו, או בשמה המלא סן פרנסיסקו דה קיטו (San Francisco de Quito), היא עיר הבירה של אקוודור. העיר שוכנת באזור הצפון מזרחי בגובה של 2850 מטרים מעל פני הים, ומונה כ- 1,600,000 תושבים. העיר קיטו, יפה בעלת נוף ארכיטקטיוני מאד אופייני, המזכיר מעט את הנוף האירופאי. ברחבי העיר תוכלו לראות מספר כנסיות ומוזיאונים שונים בעלי מבנים עם מאפיינים בולטים מהתקופה של הכיבוש הספרדי. העיר מהנה לטיול רגלי, ישנם אתרים מעניינים בתוכה ובסמיכות לה. יחד עם זאת, מטיילים לא נשארים כאן יותר ממספר ימים בודדים בדרכם ליעד הבא.

למידע נוסף:
טיסות לדרום אמריקה
טיול מאורגן לדרום אמריקה
ביטוח לדרום אמריקה

העיר העתיקה של קיטו
כאמור, באזור קיטו ישנו ריבוי של מבנים עתיקים ביניהם כנסיות ומוזיאונים. ריכוז גדול של אלו תוכלו למצוא באזור העיר העתיקה לקיטו, שם גם תוכלו למצוא מרכזי קניות שונים, חנויות לעתיקות ומזכרות, מסעדות טובות ומספר בתי קפה. האווירה באזור העיר העתיקה, המראה הארכיטקטוני המעניין והטיפוח של הרחובות מהווים חלק גדול מההנאה בטיול רגלי באזור זה של העיר.

מוזיאון מרכז העולם – Mitad del Mundo
צפונית לקיטו, שוכן לו מוזיאון מרכז העולם, אשר מהווה את הנקודה המרכזית ביותר בעולם על הקו המשווה. למעשה אותה נקודה עוברת בתוך המוזיאון. גם כאן, כמו בנקודה ב”סוף העולם” באושוויה שבארגנטינה, תוכלו לקבל חותמת בדרכון למזכרת, הוכחה לכך שבאמת הגעתם ליעד זה. בנוסף לכל אלו המוזיאון מציג ניסויים שונים אשר קשורים למאפיינים השונים של הקו המשווה. שימו לב כי קיים מוזיאון נוסף אשר בעבר חשבו כי הוא מהווה את הנקודה המרכזית ביותר, הוא מעניין פחות. לאחר הבנת הטעות הוקם המוזיאון הנוכחי אשר בהחלט שווה את ההגעה אליו ואת הסיור בו.

מרכז קניות CCI – Centro Comercial Iñaquito
קניון גדול שמגוון אשר אפשרויות הבילוי בו הן רבות. תוכלו למצוא כאן באולינג, מתחם של החלקה על הקרח, לאחר שתחליטו שביליתם מספיק זמן בניסיון לשמור על שיווי משקל על הרחבה, תוכלו לעבור למתחם שבו יש תוכלו לערוך מלחמת רובי לייזר. וכמובן, כמו בכל קניון, תוכלו למצוא כאן חנויות מסעדות בתי קפה ועוד המון אפשרויות מגוונות בהם תוכלו לבזבז את הכסף שלכם.

לגונה קילוטואה – Quilotoa Laguna
לגונה אשר ממוקמת על פסגת הר הגעש על רכס האנדיםשל אקוודור בלוע הר הגעש. בשנים האחרונות מטיילים רבים מגיעים לאזור זה, ואף ניתן לצאת כאן לטיולי יום מודרכים עם קבוצת מטיילים ומדריך אשר יוביל את הדרך ויסביר על האזור בדרככם. יש מטיילים שיבחרו בדרך זו, אך כמובן שיש גם מטיילים שיבחרו בדרך העצמאית והזולה יותר אשר אפשרית והיא אופציה דיי נוחה גם כן. הפרשי המחיר הם משמעותיים. לאלו מכם שיחליטו כי ירצו לטייל בקצב איטי ללא שום חיפזון, מומלץ לעשות את הטיול הזה ביותר מיום אחד. ניתן ללון בהוסטלים אשר שוכנים בסמיכות להר הגעש, כך שאת הביקור על שפת הלגונה תוכלו לעשות מבלי למהר ולהנות מהנוף המדהים ומהפלא הטבעי. ברוכים הבאים לקיטו!