קורדובה - ארגנטינה

קורדובה

קורדובה – Cordoba

קורדובה, אחת הערים הגדולות ברחבי ארגנטינה (Argentina), השנייה בגודלה לאחר עיר הבירה בואנוס איירס (Buenos Aires). העיר מונה כ- 1,310,000 תושבים ומתפרשת על שטח של  כ- 576 קמ”ר. קורדובה מפורסמת ברחבי ארגנטינה כעיר הסטודנטים. ברחבי העיר קיימות 5 אוניברסיטאות גדולות, המספקות לימודי תואר בחינם. כתוצאה מכך ניתן להבחין כי בקורדובה האוכלוסייה מורכבת ממספר רב של צעירים אשר עוברים אל העיר בכדי ללמוד בה. עובדה זו מספקת חיי לילה תוססים ושמחים ברחבי העיר. פאבים מסעדות ומסיבות (במיוחד בסופי שבוע), הם דברים שבשגרה בקורדובה. טיול ברחבי העיר מגלה כי העיר מחולקת לאזורים מודרניים וחדשים מצד אחד, וקיימים מנגד גם אזורים ישנים יותר בעלי מבנים המשמרים תרבות ותקופות מן העבר (למשל מן הכיבוש הספרדי). קורדובה היא עיר דתית, כך שבימי ראשון תגלו כי העיר סגורה ומסוגרת. רוב חנויות ובתי הקפה לא יהיו פתוחים.

הבית של צ’ה גווארה
בסמוך לקורדובה באלטה גרסיה, ממוקם הבית בו גדל צ’ה גווארה. הסיור בבית הוא מעניין מאד ומי שאינו בקיא בסיפור המרתק על צ’ה גווארה, ללא ספק זו הזדמנות ללמוד מעט על פועלו של האיש. מי שכבר מכיר את ההיסטוריה המדוברת על האיש, רק יוכל להרחיב את הידע וללמוד גם על תקופת נעוריו. הבית בו גדל הפך למעין מוזיאון קטן שבכל חדר יש מיצגים שונים, פריטים שנשמרו ואף מכתבים שכתב לאשתו וילדיו בזמן הפיכתו במרכז אמריקה.  בבית גם מוצגים זוג האופניים הממונע איתו נסע ברחבי היבשת. מי שממש סקרן לדעת את המרחב והקילומטרים אותם הוא גמע, יוכל להסתכל על המפה הגדולה הסמוכה להם המציגה מרבים עצומים אותם עבר. סיור בבית הוא באופן עצמאי, אין הדרכה מסודרת, אך קיימות חוברות הניתנות בכניסה בשפות ספרדית ואנגלית, אשר מכוונות את הסיור לפי מספרי החדרים. דרך טובה מאד לראות את כל הבית ולא לפספס שום פריט. מומלץ מאד.

פסאו דה קורדובה – Paseo de Cordoba
טיילת ארוכה המתחילה מאזור התחנה המרכזית בקורודובה וממשיכה אל מרכז העיר. הטיילת מכילה בתוכה הכל מהכל. חנויות, בתי קפה, מסעדות, פארקים, מזרקות, מגרשי שעשועים ואף יש את שדרת הנעליים המרכזית אשר מכילה בתוכה רחוב שלם המכיל בתוכו מגוון חנויות נעליים מכל הסוגים ובמחירים הגיוניים לחלוטין. ביום בו מזג האויר נעים ואינו חם מדי, כיף להצטייד בבקבוק מים ונעליים נוחות ולטייל בטיילת וליהנות מהאוירה המיוחדת.

צניחה חופשית בקורדובה – Skydiving
מטיילים רבים המגיעים לארגנטינה (Argentina) מנצלים את העלות הכלכלית הנמוכה הקיימת כאן. כמובן שלא יוצאים מן הכלל גם מחירי הצניחה החופשית, אשר כלל וכלל לא יקרים כאן (בהשוואה למחירים הקיימים בארץ). מטיילים רבים יצנחו באחד מהיעדים-  או בבואנוס איירס (Buenos Aires), או בקורדובה (Cordoba), או ברוסאריו. ניתן לברר על מחירים ודילים שונים בהוסטל שבו תלונו. לרוב המחירים סבירים והם כוללים צניחה (עם מדריך), תצלומים ווידיאו.