קוצ'במבה

קוצ’במבה

קוצ’במבה

קוצ’במבה, העיר השלישית בגודלה בבוליביה, שילוב של מרכז מטופח ויפה ושכונות בשולי העיר אשר העוני והמצוקה קיימים בהם באופן ניכר. העיר קוצ’במבה שוכנת במרכז בוליביה בגובה של כ- 2550 מטרים ומונה כחצי מיליון תושבים. בחרבי העיר בולטים לעין הצבעוניות הנהדרת של מגוון השווקים הקיימים בה, יש בה לא מעט מסעדות טובות לאכול בהן וליהנות ממזג אויר הטוב שקיים כאן.


הפארק הלאומי טו
רוטורו – Parque Nacional Torotoro
הפארק הלאומי טורוטורו הוא פארק מוכר, אך יחד עם זאת הוא פארק קטן יחסית. הפארק ממוקם במרחק של כ-140 ק”מ מן העיר קוצ’במבה. הדרכים להגעה אליו לא בהכרח יהיו פשוטות ויהיו מורכבות משבילי חצץ בעיקר. בעונה היבשה הגישה לאזור תהיה אפשרית, אך בעונה הגשומה לעיתים הדרכים יהיו חסומות והגישה לפארק תהיה חסומה. שטח הפארק משתרע על כ-165 קמ”ר וגובהו נע בין הטווחים של 2000 ל- 3500 מטרים מעל פני הים. למרות היותו פארק קטן למדי, הנוף בו יפה ויש מה לראות מבעלי חיים שונים אשר סביר להניח שתתקלו בהם כאן לראשונה, ועד מערות נסתרות ובורות באדמה שלרוב נחצבים כתוצאה ממים, וכך יהוו מקווה מים קטן. כמו כן, תוכלו לראות כאן קניון בעומק של 300 מטרים, מפלים, שרידים של עיר האבות של בני האינקה, אזורי תצפית מרהיבים, טרקים ברמה בינונית עד קשה וכמובן עוד שלל מראות מדהימים שלא כדאי לפספס. אלו מכם שמתכננים להישאר כאן יותר מיום אחד, במקום יש לא מעט הוסטלים שאפשר לשהות בהם לילה או יותר.          

הפארק הלאומי טונרי – Parque Nacional Tunari
פארק לאומי ששוכן בתוך העיר קוצ’במבה, בקצה העיר. למעשה, מדובר בפארק מאד מתוייר ברחבי העיר. אזור הפארק נחשב לאזור מוגן. הפארק הלאומי הזה מעט שונה בהוויתו מפארקים שונים בבוליביה. באזור קיימים מגוון רחב של צמחים ובעלי חיים אשר מתקיימים אך ורק בסביבתם הטבעית, לכן החשיבות בשמירה והגנה על אזור זה היא עצומה, אחרת לא יוכלו לשרוד ואף ייכחדו. המטיילים המגיעים לפארק הלאומי טונרי לרוב מבלים בו בטרקים יומיים ואף ניתן לערוך בו קיימפינג באזורים מסויימים.

הפסל של ישו – Cristo de la Concordia
רוב המטיילים שמעו ומכירים את פסל ישו המפורסם בריו דה ז’נירו בברזיל– הקורקובדו. אך כדאי לדעת שגם כאן בבוליביה, קיים פסל של ישו, אשר משך בנייתו נע סביב 7 שנים ובשנת 1994 הוצג לראווה על סן פדרו היל (San pedro Hill) בקוצ’במבה. למעשה מדובר בפסל הגדול בעולם, אשר נישא לגובה של 34 מטרים (אם מחשיבים את הבמה הקטנה עליה מונח הפסל ניתן גם להגיע לגובה של 40 מטרים). הפסל שוכן על פסגת הר אשר גובהו כ- 2900 מטרים. אל חשש, אין צורך לטפס את כל הדרך ברגל, בסמוך לאתר ישנם רכבלים אשר לוקחים אתכם עד לפסגה, היכן שמצוי הפסל. יוצאים לטייל בקוצ’במבה!