קוסקו

קוסקו

קוסקו  – Cusco

קוסקו, אחת הערים המפורסמות ברחבי פרו, מונה כ-300,000 תושבים. בעברה הייתה הבירה של בני שבט האינקה ולמעשה ניתן לראות ברחבי העיר ובסביבתה, אתרים ומבנים רבים להנצחת אותו שבט. מבחינה תיירותית תוכלו לראות כי המטייל הישראלי לא מפספס את קוסקו כאשר הוא מגיע לפרו, בעיקר תפגשו שם את החבר’ה של הגל היורד, בתחילת טיולם בדרום אמריקהתושבי המקום ובעלי העסקים ערוכים ומוכנים בכדי לספק את האווירה הישראלית. תמצאו כי בעלי חנויות יודעים מילים ומשפטים שלמים בעברית, תראו שלטים בעברית בחנויות, מסעדות ובסוכנויות תיירים. למעשה, ויש אפילו כמה ישראלים אשר פתחו הוסטלים בעיר. מקומות הבילוי מלאים בתיירים ישראלים, פה ושם אולי גם תתקלו במטיילים אחרים ממדינות נוספות בעולם. קוסקו היא עיר שופעת אטרקציות, לא מעט מטיילים “נתקעים” בה מכיוון שיש פה הכל. מבחינת חיי לילה, יש כאן כמה פאבים מוצלחים מאד. פאבים שמקרינים סרטים בימים קבועים, וכאלו שמלמדים את ריקוד הסלסה. כמובן שלא חסר גם מועדונים לצאת אליהם במרכז העיר. כמו כן, המון מטיילים נשארים  בה לפרקי זמן ארוכים כי היא מהווה נקודה טובה להתארגנות לטרקים שונים.


קורינקצ’ה – Korikancha
הקוריקנצ’ה הוא מבנה אשר בתקופה שבה אימפריית האינקה שגשגה, שימש כמקדש ,נערכו כאן טקסים דתיים שונים, והוא אף שימש כמצפה כוכבים. המבנה היה מפואר וקירותיו הכילו זהב (משמעות המילה קורינקצ’ה היא חצר הזהב). בזמן הכיבוש הספרדי המקדש נשדד והזהב אשר היה בו, כולל בקירות נלקח. כיום ניתן לראות את שרידי המבנה,אשר מהווה אתר מיוחד המנציח פן נוסף בתרבות בני האינקה.

מונומנט לה אינקה פאצ’קוטק – Monumento la Inka Pachacuteq
מבנה מדהים, אשר מטרתו להניח את פא’צקוטק אשר היה אדריכל ומפתח העיר. בתקופה של אמצע המאה ה-15. בתקופתו אימפריית בני האינקה שגשגה עד מאד ואף התרחבה על ידי כיבוש אזורים במרכז האנדים. על ידי פאצ’קוטק רחובות העיר תוכננו מחדש ואף הורחבו באופן משמעותי. ברמה הסניטרית של קוסקו, סופקו אגני ניקוז מן הנהרות הסמוכים אשר שימשו לניקיון הרחובות ואספקת מים לתושבים. המונומנט, אשר מנציח את פאצ’קוטק הינו מבנה אשר נישא לגובה כ-35 מטרים, מספר אנשי מקצוע עבדו עליו במשך תקופה ארוכה וממושכת של שנה וחודשיים. עצם בניית המונומנט בפאר רב שכזה מראה עד כמה היה אהוב על האנשים ומשמעותי לאימפריה באותה התקופה.

סן בלאס – San Blas
אחד הדברים היותר מהנים שניתן לעשות בקוסקו, היא לגלות אותה על ידי הרגליים. המבנה שלה כל כך מיוחד, צורת הבניה, הרחובות השונים, משווים למקום אוירה מיוחדת במינה. אחד הרחובות המרשימים בקוסקו הוא רחוב סן בלאס אשר מתאפיין בקירות המיוחדים שלו. לכל אורך הרחוב ניתן לראות כי הוא בנוי עם אבן המסותת בצורה מיוחדת ומדוייקת. המראה מרשים. כמו כן, באזור הרחוב יש לא מעט אומנים ולהם חנויות של חפצים ועבודות אומנות. ללא ספק, הטיול אזור סן בלאס הוא חוויה של אזור בעל אוירה מיוחדת. יוצאים לטייל בקוסקו!