קרטרה אוסטרל

קארטרה אוסטראל

הקראטרה אוסטראל – Carretera Austral

קארטרה אוסטראל היא דרך העפר המפורסמת ביבשת הנמשכת לאורך כ-1000 קילומטרים של נופים מרהיבים בדרום צ’ילה. במהלך הדרך המתחילה בעיירה צ’אייטן ומסתיימת בעיירה צ’ילה צ’יקו, תיהנו מנוף עוצר נשימה הכולל פסגות מושלגות, קרחונים ולגונות בשלל צבעים. במהלך הדרך כמובן שתרדו מהרכב כדי לבקר באטרקציות שונות וליהנות מקרוב מהנוף היפהפה בו אתם נמצאים. הטרק של סרו קסטיו הוא הפופולארי ביותר, ואל תוותרו עליו. בנוסף תוכלו לבקר בשתי תופעות טבע מעניינות – מערות השיש והקרחון התלוי. הטיול בקראטרה אוסטראל נמשך 4 ימים ומעלה, והכל תלוי בכמות העצירות וההפסקות. אחת הדרכים המעניינות לטייל בקראטרה אוסטרל היא על ידי טרמפים. מלבד זאת שתחסכו את הכסף על שכירת הרכב, תוכלו להכיר טוב יותר את תושבי המקום הנחמדים ולשמוע מהם סיפורים מרתקים. אין טעם לחשוש, מפני שהנהגים באזור הזה נחשבים לנחמדים במיוחד, ורק מצפים לקחת איתם כמה מוצ’ילרים. בגלל תנאי הדרך הקשים, מומלץ מאוד לטייל כאן רק בעונת הקיץ, כלומר בין החודשים נובמבר ומרץ. בשאר השנה, תוואי השטח הופך לגרוע וחלקלק והנסיעה נחשבת למסוכנת וכמעט בלתי אפשרית. במהלך הדרך כדאי כמובן לרדת מהרכב ולהרגיש דרך הרגליים את הנוף המרהיב. תוכלו לצאת לטרק נפלא באזור סרו קסטיו, לצפות בקרחון התלוי המרשים או לבקר במערות השיש היפות. כמו כן, כדאי גם לעצור באחת מעיירות הרפאים הנמצאות כדי להבין טוב יותר באיזה מקום מבודד אתם נמצאים ועד כמה הדרך הזאת מנותקת משאר צ’ילה.

הטרק בסרו קסטיו – Cerro Castillo
שמורת טבע נפלאה באזור קארטרה אוסטראל, בה תוכלו ליהנות מנוף מרהיב של יערות עבותים, מפלים ורכסי בזלת מרשימים. רוב המטיילים עושים את המסלול הקצר הנמשך יום אחד, אך ניתן גם להאריך את הטיול פה עד 3 ימים. כדאי לדעת שלמרות שלא מדובר במסלולים הקשים להליכה, השבילים לא מסומנים היטב ואפשר ללכת לאיבוד בקלות. אל תמהרו לצאת לדרך, והקפידו לקבל את כל הפרטים בכניסה לשמורה.

הקרחון התלוי – Ventisquero Colgante
קרחון יפהפה הצמוד לשני רכסי הרים ולכן נראה תלוי באוויר הוא אחד המקומות המעניינים בקראטרה אוסטרל. התצפית לקרחון התלוי היא חלק משמורת הטבע קאולט (Parque Nacional Qeuelat), וכשתגיעו אליה תוכלו לראות את הקרחון ממספר זוויות מעניינות.

מערות השיש – Capilla de Marmol
אל מערות השיש היפות תגיעו בשיט היוצא מפורטו ריו טרנקילו (Puerto Rio Tranqilo). המערות המרשימות נוצרו כתוצאה מכך שמי הנהר חצבו בסלע במשך מיליוני שנים. כאמור, כדי להגיע אליהן תצטרכו לשוט בסירה, שימרו היטב על הציוד שלכם, כי לעתים רבות הוא פשוט נרטב.

שמורת הטבע פויואפי – Parque Nacional Puyuhuapi
שמורת טבע נחמדה בה תמצאו מעיינות חמים ומפנקים. השמורה נמצאת בסמוך לעיירה פורטו פויואפי (Puerto Puyuhuapi), ומספקת לכם דרך נחמדה לגוון קצת את הטיול ואפשרות נהדרת למקלחת חמימה. יוצאים לטייל בקרטרה אוסטראל!