קאלי, קולומביה

קאלי

קאלי – Cali

קאלי, עיר בקולומביה (Colombia), או בשמה המלא סנטיאגו דה קאלי (Santiago de Cali). אחת הערים המרכזיות והבולטות באזור המערבי של קולומביה. קאלי מונה כ- 2 מיליון תושבים ונחשבת אחת הערים העתיקות הקיימות בדרום אמריקה. למי ששמע על הערים בקולומביה ועל היותן ערים פחות בטוחות משאר המדינות בדרום אמריקה, וודאי ישמח לשמוע כי קאלי נחשבת לאחת הערים היותר בטוחות הקיימות בקולומביה. יחד עם זאת, לא ניתן להתעלם מהעובדה כי היא אחת מהערים בהן תעשיית הסמים מפותחת למדי. אחד הדברים שבזכותם קאלי נחשבת לעיר מיוחדת במינה, הוא עצם היותה בירת הסלסה. חובבי המקצב ישמחו לדעת כי הוא מאד דומיננטי כאן, אלו שפחות מכירים.. הגיע הזמן ללמוד.

סן סיפיראנו – San Cipirano

סן סיפיראנו יכול להיות מקום נפלא לבקר בו, אם אתה מטייל ישראלי  בקאלי אשר לא רוצה להיתקל בכל מדינת ישראל בדרך.. סן סיפיראנו הוא כפר קטן, אשר האווירה והשלווה בו ניכרים, ולמעשה זהו מקום מפלטם של התושבים המקומיים של קאלי. מעטי מעטים של מטיילים שאינם מקולומביה מגיעים לכאן, כך שללא ספק זהו אזור שהוא מחוץ למסלול. הכפר ממוקם באזור טרופי יפהפה עם יער מסועף ומיוחד במינו, תביאו אתכם בגדי ים, קיים כאן נהר יפהפה בו ניתן (ואף מומלץ) לרחוץ וליהנות מן המים הקרירים.

 

קלאב שלום – Club Shalom

ללא ספק, זוהי אטרקציה נהדרת, במיוחד לישראלים, יתרה מזאת.. היא מיוחדת ורווחית במיוחד למטיילים ישראלים בקולומביה שנורא אוהבים לחסוך כסף.. מדובר במועדון גולף בבעלותם של יהודים, וכן, הם אוהבים אותנו, כל כך אוהבים אותנו, עד שהכניסה למקום היא בחינם לישראלים. כל שעליכם לעשות הוא להצטייד בדרכון. אמנם המקום מוגדר כמועדון גולף, את תשמחו לגלות כי אפשר להעביר כאן יום נהדר גם מבלי להבין דבר וחצי דבר בגולף.. מלבד מגרשי גולף תמצאו כאן בריכות שחייה, נהר טבעי העובר במקום, מגרשי כדורסל, כדורגל, מגרשי טניס.. למי שממש התגעגע לקצת ספורט יש אפילו מסלולי ריצה. ללא ספק.. מקום נהדר לעצור להתרווח וליהנות מקצת פעילות.. וכל הטוב הזה.. בחינם.

 

מעיינות חמים בסנטה רוסה – Agua Caliente Santa Rosa

בסמוך לקאלי שוכן לו כפר קטן בשם סנטה רוסה. הכפר יפהפה ומיוחד בפשטות שלו.. אך ללא ספק האטרקציה העיקרית המושכת אליה את המטיילים המגיעים לאזור היא המעיינות החמים הקיימים כאן. המעיינות נמצאים ממש בסמוך לכפר ותגלו כי יש כמה בריכות בהם ניתן לרחוץ וליהנות ממימיהן. כמו כן, למי שמעוניין לבלות כאן יותר מיום אחד, כך שיוכל לבלות כאן בהנאה ללא כל לחץ של זמן, קיימים כאן מספר בתי מלון בסקאלה של מחירים שונים.. כך שגם התרמילאים יוכלו למצוא את עצמם במקום נחמד מבלי להוציא עליו יותר מדי כסף. מומלץ מהאזור להשכיר מונית עם מספר אנשים, כל הטיול באזור ייהפך לפשוט יותר מבחינת התחבורה ואף ריווחי יותר כלכלית.