פמפס

הפמפס

הפמפס (Pampas) בבוליביה הוא אחד ממסלולי הטרק המפורסמים בדרום אמריקה. מרבית המטיילים המגיעים לכאן לא יחמיצו את ההזדמנות להגיע אל הביצות אשר שמן הולך לפניהן וכל המטיילים מדברים עליהן. רוב המטיילים מגיעים לכאן מבוליביה. הפמפס הוא למעשה ביצה ענקית המכילה מגוון אדיר של בעלי חיים האופיינים לאזור הג’ונגל. מזוחלים למיניהם, נחשי אנקונדה, דולפינים ורודים ועד חיות עם שמות מוזרים (עצלנים למשל).. הכל תוכלו לראות כאן. מלבד בעלי חיים, תזכו לחוות כמה ימים בטבע, התנסות יוצאת דופן ומיוחדת במינה, ללא ספק.  הטיול לפמפס הוא טיול הנמשך 3 ימים בממוצע, המובלים על ידי מדריך שמשכירים מראש דרך סוכנות מטיילים. כמו כן, אל המדריך מתלווה טבח הדואג לארוחות במהלך היום, כך שגם זה ירד מהראש שלכם. בגדול, אתם רק צריכים להביא את עצמכם נטולי דאגות ולא לשכוח להצטייד במצלמה כמובן.. כי יש המון מה לצלם פה!

מרבית הטיול עובר בשיט על קאנו המושט על ידי המדריך, במהלכו רואים מראות מדהימים ומיוחדים צמחייה מיוחדת במינה שאופיינת לג’ונגלים ולביצת הפמפס. חוץ מזה במהלך השיט אפשר אפילו לדוג דגי פירנאות ולנסות לתפוס ארוחת ערב. בין שיט אחד למשנהו עושים גיחות ויורדים לקרקע, זאת הזדמנות לטייל באזור סבך הצמחיה של הג’ונגל, לראות בעלי חיים מקרוב (ויש הרבה), לרדוף אחריהם קצת עם המצלמה, ואפילו לצוד.. חוץ מזה במהלך הלילה יש מדריכים שיעשו לכם טיולים ליליים בהם רואים בעיקר תנינים, בכל הגדלים.

בלילה ישנים על גדות הנהר, בטבע, ללא אוהלים.. אתם תזדקקו לשק שינה. ללא ספק זאת אחת החוויות היותר מיוחדות לעצום עיניים ולשמוע רחשים מיוחדים האופיינים רק לג’ונגלים.. טיפ קטן (גדול), חומר נגד יתושים זה בגדר חובה!.. אתם יכולים לנסות להביא כילה שתחסום את היתושים כדי שלא יגיעו אליכם.. בהצלחה עם זה..  יש משהו ביתושים בפמפס שמאומן לחדור כילות ולהגיע עד אליכם ככה שבבוקר אתם תגלו עקיצות, למרות שחשבתם שהייתם סגורים מכל הכיוונים.. אז פשוט תתמרחו, והרבה.. זה עוזר למזער את הנזק. דבר נוסף שכדאי להצטייד איתו לשעות הלילה זה פנס, תאורה מן הסתם אין שם.. כדאי שתראו לאן אתם הולכים ובמה אתם עומדים להיתקל..

אז איך בכלל מגיעים לפה.. עליכם להגיע לעיירה הסמוכה רורהנבאקה, שם אתם תגלו כי יש המון סוכנויות לתיירים אשר מציעות למטיילים “חבילות” טרק לפמפס הכוללות מדריך טבח ואוכל כמו שכבר ציינו. לא כדאי לסגור עם הסוכנות הראשונה שתכנסו אליה. תעשו טיול קצר בין הסוכנויות תראו מה הדיל הכי משתלם.. ובכלל הכי כדאי לשאול מטיילים מסביבכם שכבר עשו את הטיול לפמפס, תמיד יהיו המלצות על מדריך מוצלח במיוחד או אזהרות ממדריך שכדאי להימנע ממנו.. אין כמו נסיון של אנשים אחרים בשביל להימנע מאכזבות ולהנות מהטיול הזה על הצד הטוב ביותר..