פיפה, ברזיל

פיפה

פיפה  (פראיה דה פיפה)– Praia da Pipa

פראיה דה פיפה היא אחת מרצועות החופים המפורסמות בברזיל (Brazil). החוף שוכן בסמוך לעיר נאטל (Natal), בירת המחוז ריו גרנדה דו נורטה (Rio Grande do Norte). העיירה בפראיה דה פיפה נחשבת לעיר צעירה ותוססת, בעיקר בקרב הצעירים המקומיים של ברזיל עצמה. צעירים וצעירות מכל רחבי המדינה מגיעים על לכאן בשביל לנפוש ולהנות. העיירה בנויה לאורכו של החוף , כך שים הוא חולק דומיננטי מהבילוי בעיר, ואליו נלווים מסיבות, פאבים ואוירה טובה לאורך כל השהות באזור, במיוחד במהלך סופי השבוע. ואם כבר דיברנו על סופי השבוע.. בפראיה דה פיפה אוירה מקומית ברזילאית במיטבה. זה יבוא לידי ביטוי במסיבות עם מוסיקה ברזילאית מצויינת, הרבה תושבים מקומיים ומטיילים מכל ברזיל אשר משווים למקום הרגשה ואוירה של קרנבל בקטן. מלבד כל אלו, ומלבד הבילוי בחוף, במרכז העיירה תוכלו למצוא את כל מה שתצטרכו, מקומות לינה, מסעדות לאכול בהן, בתי קפה וחנויות שונות. ללא ספק, המקום ערוך ומוכן לתיירים המגיעים לכאן בצורה מעולה.

 

חופי פיפה

כאמור, ברצועת החוף פראיה דה פיפה הבילוי הדומיננטי הוא ים ושמש. רביצה על הגב, להתהפך מדי פעם בכדי לתפוס צבע גם בגב וטבילה מדי פעם כדי להצטנן. החוף גם ערוך למטיילים, יש שמשיות וכסאות לשימוש הרוחצים בחינם. יחד עם זאת, מצאנו לנכון לפרט מעט על החופים הקיימים גם באזור, סך הכל חבל לפספס. יש כאן חופים מדהימים, אשר רק בשבילם שווה להגיע עד לברזיל.

פראיה דה דולפין (Praia da Dolphin). החוף ממקום מעט צפונה לפראיה דה פיפה ומדובר ברצועת חוף מדהימה, שופעת בצמחייה ענפה וירוקה. ללא ספק, החוויה הטרופית באה כאן לידי ביטוי באופן מאד בולט. כמו כן, אם תהיתם אם שם החוף מצביע על אטרקציה מעניינת שניתן לראות, אז צדקתם. ברצועת חוף זו שוחים דולפינים באזורים אשר דיי קרובים לקו החוף, כך שעם קצת מזל (ובמקרה הנוכחי, לא צריך הרבה ממנו.. כמעט תמיד הם חולפים שם) אולי תצליחו לצפות בדולפינים חולפים ומקפצים להם במים ואף לשחות לצידם. חוף מיוחד לא פחות, פראיה דה אמור (Praia da Amor), רצועת חוף יפהפייה הממוקמת באזור הדרומי לפראיה דה פיפה. בנוסף לכך שהחוף עצמו מיוחד במינו, ראוי לציין כי זוהי נקודה אשר מגיעים אליה בעיקר גולשים. הגלים כאן גבוהים מספיק בכדי להנות מחווית הגלישה. כך שאם אתם מחפשים לגלוש (אפילו אם אתם חדשים בעסק) זוהי נקודה טובה להגיע אליה באזור. חשוב לציין כי גם לכיוון דרום וגם לכיוון צפון לא מעט חופים שונים, מי מכם שמחפש את השקט והשלווה, פחות מטיילים.. רק אתם והגלים, אז כדאי לדעת שיש גם חופים מבודדים יותר שם תוכלו למצוא את כל אלו.