פוקון

פוקון

פוקון – Pucon

פוקון היא עיירה קטנה ויפה במרכז צ’ילה, ומטיילים רבים מגיעים לכאן מברילוצ’ה שבארגנטינה. העיירה הקטנה נמצאת בתוך נוף יפהפה של גבעות ירוקות לצד הרי געש מושלגים, ואווירה פסטורלית ושלווה. באזור פוקון תוכלו לצאת לטרקים שונים כמו טרק הנמלים הקצר או וויאריקה טרוורס הארוך יותר. אך האטרקציה המפורסמת ביותר סביב פוקון היא ללא ספק הטיפוס על הויאריקה – הר געש מושלג ממנו יורדים בגלישה על הישבן. אחרי שתתאמצו בטרקים השונים ובמיוחד בטיפוס הקשה על הויאריקה, תוכלו לנוח ולהתפנק במעיינות החמים הנמצאים ליד העיירה. קחו בחשבון שבשיא העונה מגיעים לפוקון מטיילים רבים וכדאי מאוד להתכונן לכך בהתאם.


אטרקציות מרכזיות באזור פוקון
סביב פוקון תוכלו לצאת לטרקים רבים, שהפופולאריים מהם הם טרק הנמלים, ויאריקה טראוורס והר הגעש ויאריקה. בנוסף תוכלו לבלות באחד מאתרי המעיינות החמים הנמצאים בסמוך לעיירה.

הר הגעש ויאריקה – Volcan Villarica
הטיפוס על הר הגעש ויאריקה נחשב לאטרקציה המרכזית והמפורסמת ביותר בפוקון ולאחת מהמובילות בכל צ’ילה. הטיפוס הקשה מתבצע בתוך השלג עד לפסגת ההר, כאשר הירידה ממנה בגלישה על הישבן. הירידה מהר הגעש היא חוויה אדירה וחד פעמית, אל תפספסו את זה בשום אופן! הטיפוס על ההר נחשב לקשה מאוד ונעשה בעזרת ציוד מיוחד. לפני היציאה בידקו היטב את תקינות הציוד, וודאו שהמדריך שלוקח אתכם מוסמך ומנוסה. כאמור, הטיפוס למעלה קשה מאוד, ונמשך כ-5 שעות, והירידה כמובן קלה יותר… גם אם אתם לא בכושר מצויין, עדיין כדאי לכם לנסות לטפס. תמיד תוכלו להפסיק באמצע ולגלוש למטה מהנקודה בה הפסקתם. שימו לב, בגלל תנאי מזג האוויר המשתנים באזור, לעתים קרובות לא ניתן לטפס על הויאריקה והמדריכים מקפידים מאוד על הנהלים ולא לוקחים סיכון. המתינו בסבלנות ליום יפה ורק אז צאו לטייל.

טרק הנמלים – Huerquehue
אחד הטרקים המפורסמים באזור פוקון, מספק לכם הזדמנות נהדרת ליהנות מהטבע הפראי והנוף עוצר הנשימה שהאזור מציע. מדובר בטרק קצר אותו רוב המטיילים עושים ביום אחד בלבד, שבמהלכו עוברים בנקודות תצפית יפות, אגמים ומפלים. אם תגיעו בתקופת הקיץ תוכלו לטייל גם במסלולים נוספים הקיימים בשמורת הטבע היפה. כל יום יוצאים מפוקון 3 אוטובוסים לשמורת הטבע. שימו לב לשעות כדי שלא תפספסו.

ויאריקה טראוורס – Villarica Travers
טרק יפהפה שנמשך 3 עד 5 ימים במהלכם תלכו בנוף יפהפה הכולל יערות, סוואנות יבשות, שדות לבה ולגונות רבות. במהלך הטרק תגיעו לנקודות תצפית רבות, מהן תוכלו להשקיף על הרי הגעש השונים הנמצאים באזור. כדאי להצטייד מראש בכל הציוד (כולל שקי שינה ואוהלים), ואוכל רב.

המעיינות החמים
סביב פוקון תוכלו למצוא אתרי מעיינות חמים רבים, שנוצרו כתוצאה מהפעילות הוולקאנית הרבה באזור. כדאי מאוד להגיע למעיינות החמים אחרי אחד הטרקים או הטיפוס על הויאריקה, ואז תוכלו לנוח ולהתפנק אחרי המאמץ הפיסי הקשה. אתר המעיינות הפופולארי ביותר הוא לוס פוסונס (Los Pozones) אליו תוכלו להגיע באוטובוס מפוקון או דרך כל סוכנות תיירות בעיר.