פוארטו מונט

פוארטו מונט – Puerto Montt

פוארטו מונט, עיר באזורה הדרומי של צ’ילה (Chile), המונה כ- 200,000 תושבים. העיר גובלת עם מפרץ רלונקאבי (Seno de Reloncavi) ולמעשה, היא עיר נמל  הנחשבת לבירת לוס לאגוס (Los Lagos) – מחוז האגמים. ברחבי העיר ניתן לראות השפעות גרמניות על הארכיטקטורה. מזכרת מן המאה ה-19, אז מהגרים גרמנים ישבו באזור העיר והשאירו את חותמם. מבחינה תיירותית היא לא נחשבת לאחת הערים האטרקטיביות בצ’ילה. הסיבה העיקרית שמטיילים יגיעו אליה תהיה קרבתה ליעדים אחרים דרכה ניתן להגיע אליהם בצורה הנוחה ביותר. בהנחה שהגעתם לכאן ויש לכם יום או יומיים להעביר באזור, עדיין תוכלו ליהנות מכמה מקומות יפים שכדאי לבקר בהם.

האי טנגלו – Isla Tenglo

האי טנגלו הוא אחד האזורים היפים שקיימים בסמוך לפוארטו מונט. אי דיי מיוער, צמחייה רבה האופיינית בו. כמו כן, ניתן לטפס בו גם על גבעה קטנה ממנה ניתן לראות את הנוף שיפהפה של האזור. יבלטו בנוף הרי געש אוסורנו (Osorno) וקלבוקו (Calbcuco). על מנת להגיע אל האי, הדרך הנוחה ביותר תהיה על ידי חציית התעלה המפרידה בין פוארטו מונט אל האי דרך סירות המפליגות הלוך ושוב. על האי מומלץ לטייל קצת ולראות מה יש סביבכם, חובה גם להגיע אל אזור התצפית שעל הגבעה המדוברת.. תמיד ניתן גם לתפוס פינה שלווה מול פיסת נוף מרשימה.. לשבת, לנוח ולספוג את האווירה.

אנגלמו – Angelmo

אנגלמו הוא אזור של נמל דייגים בו נערך שוק אמנות של תושבי העיר והאיים מסביב. תוכלו לראות כאן אפודות ופונצ’ואים למיניהם, אשר נסרגו בעבודת יד של אותם תושבים. כמו כן, באזור הנמל מלבד מציאות כאלה או אחרות שתוכלו למצוא בשוק האמנות, קיימות מספר מסעדות, שכיאה לנמל דייגים, מוכרות מאכלי ים טריים, במחירים הגיוניים לחלוטין. ולכל אלו שאוהבים להכין את האוכל שלהם בכוחות עצמם, תוכלו למצוא כאן גם שוק דגים, עם מבחר התוצרת היומית שאותם דייגים העלו בחכתם.

הפארק הלאומי לגונה סן רפאל – Parque Nacional Laguna San Rafael

הפארק הלאומי לגונה סן רפאל הוא אחד היעדים שבשבילם מגיעים מלכתחילה אל פורטו מונט. מן העיר לוקחים שייט במעברות אשר נמשך כ- 5 ימים ומגיעים אל פארק קרחונים בחבל פטגוניה בצד של צ’ילה. הטיול בלגונה סן רפאל הוא מרשים ועוצר נשימה. הפארק עצום בגודלו, משתרע על שטח של  כ- 17 מיליון דונם בהם תוכלו לראות הרים עצומים, קרחונים, מפרצים, בעלי חיים שונים החיים באקלים האופייני לאזור. אחת האטרקציות בטיול ללגונה סן רפאל, היא הירידה אל המים עם סירות קטנות, אז ניתן להתקרב אל בעלי החיים ולראות מקרוב (עד כמה שניתן) את אריות הים, הברווזים, להקות הפינגווינים ועוד מגוון לא קטן של חיות יפות ומיוחדות. ניתן גם להגיע לכאן בטיסה, אך אפשרות זו תהיה יקרה יותר. ברוכים הבאים לפוארטו מונט!