פורטו מדרין, ארגנטינה

פוארטו מדרין

פוארטו מדרין – Puerto Madryn

פוארטו מדרין, עיר נמל אשר שוכנת בחבל פטגוניה (Patagonia) שבארגנטינה. על חופיה המזרחים, על גדותיו של מפרץ נואבו (Golfo Nuevo). העיר מונה כ- 80,000 תושבים, וניתן לתאר אותה כעיר קטנה בעלת אופי רגוע. בהתאם לאופי הזה אפשר להבין מדוע מטיילים המגיעים לכאן לא מתעכבים בעיר יתר על המידה. המטיילים המגיעים לאן ברובם משתכנים כאן ליום- יומיים, על מנת לטייל בחצי האי ולאדס (Paninsula Valdes), עליו נפרט בהמשך. למי שיחליט להתעכב קצת באזור העיר ומעט מתעניין בהיסטוריה שלה ומקום תושביה, נספר כי העיר קיימת משנת 1865 ותושביה הראשונים היו מהגרים ולשים, לפיכך תושבים רבים בעיר הם בעצם ממקור ולשי. בעבר המסחר העיקרי של העיר היה מושתת על הנמל הקיים כאן. היום ישנו מפעל אלומיניום אשר מהווה מקור פרנסה עיקרי לתושבים בעיר, לאחר שנמל העיר הפך להיות פחות פעיל. ברוכים הבאים לפוארטו מדרין!

חצי האי ואלדז – Paninsula Valdes

חצי האי ואלדס, אתר מורשת עולמי, השוכן לחופיו של האוקיינוס האטלנטי בסמוך לפוארטו מדרין, ומתפרש על שטח של כ-3,620 קמ”ר. האי מהווה אטרקציה תיירותית אשר מושכת אליה המוני מטיילים אשר באים לראות מושבות מרובות ומגוונות של בעלי חיים. יש שיגידו כי מלבד האי גלאפאגוס, זהו המקום בו הכי כדאי לבוא ולראות בעלי חיים. בין החיות שתוכלו לראות שם תמצאו פינגווינים, ליוויתנים, אריות ים, שועלים, ארמדילים, גואנקו, מארה אנדמית.. ועוד מגוון זנים שונים של עופות, יונקים יבשתיים וימיים. לחובבי בעלי החיים, ללא ספק מדובר בחגיגה.

בפנינסולה ואלדס קיים כיום יישוב אחד בלבד, פוארטו פירמידס (Puerto Piramides), המכיל כ- 230 תושבים וניתן אף ללון בו, למי שמעוניין.

הסיור לחצי האי יכול להתבצע בשני אופנים. האחד באופן עצמאי, והשני דרך סיור מאורגן. החבר’ה מגיעים תמיד מפוארטו מדרין. מרבית המטיילים בוחרים להגיע אל המקום דרך סיור מאורגן, ובצדק, כך כל שלבי הארגון ההגעה והתשלום נעשים בדרך פשוטה ומסודרת יותר. האיסוף יהיה מההוסטל בו תלונו, משם אל נקודת התשלום בשמורה (יש צורך לשלם על הסיור בנפרד, ותשלום כניסה לשמורה בנפרד.). כמו כן, במהלך הסיור גם תעצרו במוזיאון המציג זנים שונים לא רק של בעלי חיים, אלא גם של הצמחייה הענפה הקיימת בפנינסולה ואלדס. בהמשך הסיור המאורגן גם מבקרים ביישוב הקטן פוארטו פירמידס (שלמעשה מדובר בביקור בשטח שמתפרש על שני רחובות בערך..). ממשיכים לחלק היותר מסעיר של הסיור, שיט שבמהלכו סוף סוף רואים בעלי חיים מדהימים מקרוב. הנקודה הסופית של הטיול תהיה ביקור בשתי מושבות של בעלי חיים פונטה נורטה (Punta Norte) וקלטה ולדס (Caleta Valdes), במהלכן רואים חלק מבעלי החיים שכבר ציינו הקיימים כאן.

בכדי לברר פרטים נוספים על הסיור, ניתן לברר דרך כל סוכנות המציעה דילים שונים למטיילים. ניתן לברר בכמה סוכנויות שונות בפורטו מדרין, ברוב המקומות, הסיור זהה ומכיל את אותן נקודות ביקור.

למידע נוסף:
טיול מאורגן לדרום אמריקה
טיסות לדרום אמריקה