סנטיאגו

סנטיאגו – Santiago

סנטיאגו בירת צ’ילה היא אחת הערים הגדולות והמפותחות במדינה, ומטיילים רבים עוברים כאן במהלך הטיול. כמו בכל עיר גדולה, גם כאן תוכלו למצוא שירותים רבים שיאפשרו לכם להתארגן לקראת המשך הטיול, חיי לילה תוססים ואטרקציות עירוניות מעניינות. תוכלו לבקר כאן בפארקים יפים וכיכרות מטופחים, לראות את פסל מריה הקדושה המרשים או לעשות קצת קניות בשוק האמנים. בלילות תוכלו לבלות במועדוני לילה רבים בהם תפגשו את הצעירים המקומיים. מכאן כמובן תוכלו להמשיך כמעט לכל נקודה חשובה בצ’ילה או ארגנטינה, ויוצאים מסנטיאגו אוטובוסים כמעט לכל נקודה ביבשת.

אטרקציות מרכזיות בסנטיאגו
בסנטיאגו תמצאו אטרקציות מעניינות שיאפשרו לכם להעביר מספר ימים בעיר.

טיול האופניים הירוקים – La Bicicelta Verde
טיול מאורגן המתבצע על אופניים בצבע ירוק, ובו תוכלו לראות את מיטב האטרקציות של סנטיאגו. במהלך הנסיעה ברחובות העיר תחלפו ליד המבנים החשובים והנקודות המרכזיות בעיר ותקבלו הסברים קצרים על ההיסטוריה של העיר ושל צ’ילה. הטיול נחשב מעניין, ואם תמצאו משהו שמעניין אתכם במיוחד, תוכלו כמובן לחזור אליו.

פסל מריה הקדושה
פסל מרהיב בגובה 15 מ’ אותו תמצאו בסרו סן כריסטובל ׂ(Cerro san Cristobal), שהוא בעצם הפארק המרכזי של סנטיאגו. הפסל המרשים נמצא על פסגת ההר, שכדי להגיע אליה תוכלו לטפס ברגל או להשתמש ברכבל. מהפסגה תיהנו גם מתצפית יפה המשקיפה על סנטיאגו והסביבה, וכמו כן מבתי קפה, מסעדות ומקומות רבים לנוח.

שוק האמנים פואבליטו לוס דומיניקוס – Pueblito los Dominicos
שוק אמנים קטן הפעיל כל יום מהבוקר עד הערב. בשוק תוכלו לקנות עבודות יד שונות הכוללות פסלים קטנים, עבודות בד ועץ ועוד… אמנם מחירי עבודות היד מעט גבוהים יחסית למקובל בדרום אמריקה, אך מדובר במוצרים טובים ואיכותיים.

הטירה של סרו סנטה לוסיה – Cerro Santa Lucia
באמצע העיר תמצאו טירה יפה, הנמצא על גבעה קטנה. הטירה בנויה בצורה מעניינת הכוללת פסלים יפים, ומהווה שינוי מרענן ביחס לסגנון הבניה הרגיל שתמצאו בעיר. בנוסף, נשקף מכאן נוף יפה על סנטיאגו.

קניות בסנטיאגו
כמו כל עיר גדולה, גם סנטיאגו בירת צ’ילה, היא אופציה מצויינת לקניות. בעיר תמצאו חנויות רבות מסוגים שונים, בהן תוכלו לקנות כל מה שתצטרכו בשביל המשך הטיול. אם אתם ממשיכים דרומה, כדאי לכם מאוד להצטייד כאן קצת בציוד חורף חם ולחדש את הציוד שכבר התבלה לכם. קניון פארקה אראוקו (Parque Arauco) הגדול מספק לכם מגוון חנויות מסוגים רבים, החל מחנויות מותגים יקרות ועד חנויות של דברים פשוטים וזולים יותר, וכדאי לעשות בו סיבוב.

חיי לילה בסנטיאגו
חיי הלילה של סנטיאגו ידועים לטובה, ותוכלו לצאת כאן למועדוני לילה טובים או לפאבים מצויינים. בסופי השבוע מתקיימות בעיר מסיבות רבות, אליהן יוצאים סטודנטים רבים. כדאי לברר מראש על המסיבות השונות, כדי שתבחרו בסוף את המקום שבאמת מתאים לכם.