סנטה קרוז

סנטה קרוז

סנטה קרוז – Santa Cruz

סנטה קרוז היא עיר באזורה המזרחי של בוליביה, מהווה את עיר בירת המחוז. העיר מונה כ- 1,600,000 תושבים לפיכך, מהווה את העיר עם המספר הרב ביותר של תושבים בבוליביה. העיר סנטה קרוז קיימת מאות שנים, משנת 1561, כיום היא נחשבת לאחת הערים היותר מפותחות ברחבי בוליביה אם לא המפותחת ביותר. תוכלו למצוא כאן חיי לילה סוערים למדי יחסית לעיר בוליביאנית, מועדוני ריקודים, פאבים ועוד מגוון מקומות מהנים בהם תוכלו לבלות את שעות הערב במאוחרות. מצד שני, תוכלו למצוא כאן לא מעט שכונות עניות, עם כבישים שאינם סלולים, דרכי עפר, צריפי פח בהם אנשים גרים, ואזורים מוזנחים אשר נראה כאילו אינם חלק מהעיר המפותחת. ללא ספק הפער החברי והכלכלי בעיר זו הוא משמעותי ובולט מאד.

הפארק האקולוגי -Parque Ecologico Yvaga Guazu  Paraiso Grande 
פארק אקולוגי אשר מנוהל ע”י זוג יהודים בשם פרנסיסקו ורבקה. הפארק קיים כ-25 שנה ובעיקרו פיתוח חקלאי של מאות זנים שונים של פרחים וצמחים מיוחדים ויפהפיים. מפרחי נוי ועד פירות, עצים מיוחדים, ומגוון חיות בר אשר חיות בפארק. הפארק מציע צוות רב של מדריכים אשר מעניקים סיורים למטיילים אשר רוצים לשמוע מעט יותר על המקום ולהתרשם, לא רק מהמראות המדהימים, אלא גם מהסברים על כל אזור וחלקה ברחבי הפארק. הפארק נמצא במרחק של 15 דקות נסיעה מן העיר סנטה קרוז.           

פארק הפרפרים – Biocentro Guembe Mariposario
זהו פארק הפרפרים הגדול ביותר בעולם. הפארק נמצא במרחק של כ- 20 דקות נסיעה מסנטה קרוז. הפארק מדהים ביופיו וגודלו, הוא מכיל מאות זנים של פרפרים שונים. תוכלו לראות כי הוא בנוי עם רשת ענקית המכסה חלקים נרחבים של הפארק בכדי לשמור את הפרפרים בתוכו. מלבד הפרפרים עצמם, תוכלו גם להבחין בבעלי חיים נוספים, וכמובן, צמחייה מדהימה אשר ללא ספק מוסיפה ליופי המקום ולייחודו. באזור המתחם קיימת נקודת תצפית אשר ממנה ניתן להשקיף על כל אזור הפארק. קיימים סיורים מודרכים, ויש גם בריכות שחייה אשר ניתן לשחות בהן. כמו כן, ניתן גם לצאת בפרק לטיולי סוסים, לאכול במסעדה שקיימת בפארק. ללא ספק המקום מיוחד במינו, ומציע למטיילים לא מעט אטרקציות בתוכו.

גן החיות חארדין זאולוגיקו jardin zoologico
גם בתוך סנטה קרוז עצמה יש לא מעט דברים לעשות ולראות. מלבד חיי הלילה שכבר הזכרנו שמאד מוצלחים בסנטה קרוז, באזור מרכז העיר קיים גן חיות. אין צורך לצאת מן העיר ולהתרחק ממנה, כל שעליכם לעשות הוא לקחת מונית ולנסוע במשך מספר דקות ולהגיע למקום. גן החיות מכיל בתוכו מגוון מעניין של בעלי חיים, תוכלו לראות סוגים שונים של בעלי חיים מוכרים, וכאלו שמאד אופייניים לאזור ולאקלים הקיים כאן. הכניסה לגן החיות כרוכה בתשלום, כ-8 בוליביאן. יוצאים לטייל בסנטה קרוז!