סנטה מרתה

סנטה מרתה – Santa Marta

סנטה מרתה, עיר השוכנת באזור החוף הצפון מזרחי בקולומביה (Colombia), בסמוך לים הקאריבי.העיר מונה כ- 700,000 תושבים ונחשבת ליעד אשר תיירים רבים מגיעים אליו מדי שנה. המבנה העתיק של העיר אשר הופך את המראה שלה למיוחד במינו, בנוסף לקרבתה ליעדים שונים אשר מטיילים רבים לא רוצים לפספס במהלך הטיול בקולומביה, הופך את העיר הקטנה לאטרקטיבית בעלת חיי לילה מעניינים, במיוחד בסופי השבוע.

טגנגה – Taganga

בסמוך לסנטה מרתה במרחק של כ- 15 דקות נסיעה, תוכלו למצוא כפר קטן ומיוחד בעל אווירה מיוחדת ושלווה. הכפר מוכן לקבל את פני התיירים המגיעים אליהם מכל הבחינות האפשריות, מקומות לינה, מסעדות טובות ואפילו מספר מקומות לצאת אליהם בשעות הערב, אך האטרקציה המרכזית שלשמה מגיעים מרבית המטיילים אל טגנגה היא קורסי הצלילה המתקיימים במקום. באזור חוף הים הקאריבי יש חופים מדהימים ואתרי צלילה שלא כדאי להחמיץ. למי שאין רישיון לצלילה זוהי הזדמנות נהדרת לקחת קורס ולא לפספס את המחזה המדהים. מלבד היותו של קורס הצלילה בכפר זה יפהפה ומיוחד, היתרון הגדול שלו שהוא גם לא יקר. ניתן גם לשנרקל באזור החופים של טגנגה וכמובן, להנות מהחופים היפהפיים בטיול על החוף או רביצה תחת השמש.

פארק טיירונה – Parque Tayrona

פארק טיירונה הוא אחד מן האזורים היפים הקיימים באזור קולומביה שמומלץ מאד להגיע אליו ולטייל בו. אזור הפארק מורכב בחלקו מרצועת חופים ארוכות ובחלקו מאזור מיוער. רצועת החופים יפהפה ומיוחדת במינה, בשל המרחב העצום הקיים על חופים אלו תוכלו למצוא את עצמכם מטיילים באזורים שוממים כך שתוכלו לשמוע רק את צעדי ההליכה שלכם ואת הגלים. כמו כן, אלו מכם שדווקא רוצים למצוא את עצמם בחברת אנשים יוכלו למצוא גם חופים פופולאריים יותר בהם יש ריכוז תיירים גדול. אזור היערות הוא מעין אזור ג’ונגל סבוך, אשר במהלך הטיול בו נתקלים בצמחייה מסועפת ומיוחדת במינה. תתקלו כאן בבעלי חיים שונים, קופים, זוחלים למיניהם וכמובן, גם חרקים. מרבית המטיילים המגיעים לכאן מבלים כאן יותר מיום אחד ובוחרים ללון על החוף עם ערסלים אשר ניתן להשכיר ממסעדה על החוף.

העיר האבודה – Ciudad Perdida

בשנות ה- 70 של המאה ה- 20 התגלתה העיר האבודה, עיר אשר היתה ידועה כמקום משכנם של בני הטיירונה. כיום השרידים הארכיאולוגיים של העיר האבודה נמצאים בתוך סבך ג’ונגל, כך שההגעה אל העיר תהיה משולבת בטרק שעובר בו. הטרק מתחיל מסנטה מרתה, ונעשה בהובלת מדריך עם קבוצת מטיילים. כל סוכנות תיירות בסנטה מרתה מארגנת טרקים אל העיר האבודה בתדירות גבוהה. משך הטרק הוא 6 ימים, כאשר ההליכה נעשית בקצב נוח ובכל יום הולכים בין 4-5 שעות בערך. הלינה נעשית בחיק הטבע בערסלים, כך שהצטיידות בחומר דוחה יתושים מומלצת.