סן פדרו דה אטקמה

סן פדרו דה אטקמה

סן פדרו דה אטקמה – San Pedro de Atacama

סן פדרו דה אטקמה הנמצאת בצפון צ’ילה היא יעד פופולארי מאוד ומטיילים רבים ממשיכים מכאן צפונה לבוליביה. אזור צפון צ’ילה הוא אזור מדברי יפהפה, ואחרי שתגיעו לכאן תקבלו הצצה נדירה לתופעות טבע מרשימות וייחודיות. תוכלו לבקר בשדה גייזרים עצום עם נוף עוצר נשימה, או לטייל במסלולים מדבריים שונים ברגל או באופניים. המקום גם מציע ביקור במדבריות מלח מקומיים קטנים וכמו כן תוכלו להגיע מכאן גם ישירות לסלאר המפורסם בבוליביה. אין ספק שהנוף המדברי והיבש שמאפיין את האזור שונה ממה שקיים בדרום צ’ילה ובשאר היבשת, ונותן טעימה קטנה מעולם אחר.


אטרקציות בסן פדרו דה אטקמה
הנוף המדברי של סן פדרו דה אטקמה מספק לכם מגוון אטרקציות, כמו ביקור בשדה גייזרים ומדבריות מלח. כמו כן, תוכלו להכיר את השטח מקרוב יותר על ידי טיול אופניים במסלולים שונים.

הגייזרים באל טאיטו – El Taito
גייזרים יפהפיים הנמצאים לא רחוק מסן פדרו דה אטקמה. רוב ההתפרצויות מתרחשות בשעות הבוקר המוקדמות, ויוצרות מראה מרהיב ומרתק על רקע הזריחה. ההתפרצויות כל כך אדירות, עד שכל גייזר יכול להגיע עד לגובה של 10 מטרים. הטיול כאן מתבצע בדרך כלל בצורה מאורגנת, עם קבוצה שיוצאת מסן פדרו דה אטקמה לפנות בוקר.

עמק הירח – Valle de Luna
סיור פופולארי בעמק יפהפה שמתבצע בדרך כלל בשעות הזריחה והשקיעה. העמק קיבל את שמו מפני שהאדמה כאן מזכירה קצת את אדמת הירח, ומיוחדת בכך שמשנה את צבעיה בהתאם לאור השמש. גם לכאן תוכלו להגיע בעזרת קבוצה מאורגנת היוצאת מסן פדרו דה אטקמה.

סלאר דה אטקמה – Salar de Atacama
מדבר המלח הגדול בצ’ילה מזמין אתכם לטיול בשדה מלח לבן שאינו נגמר. כשתגיעו לכאן תוכלו לטייל במספר מסלולים שונים, ולהתרשם מהנוף היפה והלא שגרתי. סלאר דה אטקמה הוא בעצם סוג של “סניף” של מדבר המלח המפורסם בעולם – הסלאר בבוליביה, ומספק לכם את אותו הנוף רק בקטן.

טיולי אופניים בסן פדרו דה אטקמה
בזכות הנוף המדברי והיבש, טיולי האופניים באזור סן פדרו דה אטקמה הפכו לאטרקציה פופולארית שהולכת וצוברת תאוצה. תוכלו לצאת לטיולים בני מספר ימים במדבר הבתולי, אותו תזכו להכיר מקרוב. הנוף הצחיח והשונה ייקח אתכם למקומות מעניינים מאוד כמו לגונות בהם תיראו פלמינגו, רכסים אדירים שיאפשרו תצפית על האזור וואדיות בצבעים שונים. טיולי האופניים הם אתגר לא פשוט, גם מבחינת כושר גופני וגם מבחינת יכולת הניווט בשטח השומם. ולכן מומלץ מאוד לקחת מדריך מנוסה שמכיר את השטח ואולי לדאוג גם לרכב חילוץ רכב חילוץ. זיכרו שפני השטח כאן גבוהים מאוד – בין 2000 ל-4000 מטרים. קחו את הזמן כדי להסתגל לחמצן הדליל ולשינויי הגבהי והצטיידו בהתאם כדי להתמודד עם החום ביום והקור העז בלילה.