סן מרטין, ארגנטינה

סן מרטין

סן מרטין – San Martin

סן מרטין, או בשמה המלא סן מרטין דה לוס אנדס (San Martin de los Andes), היא עיר באזורה המערבי של ארגנטינה (Arjentina). שוכנת במרחק של כ-160 ק”מ צפון מערבית מברילוצ’ה (Bariloche) ובמרחק של כ- 45 ק”מ מגבול צ’ילה (Chille). בסוף המאה –ה-19 כאשר הוקמה העיר, היא היוותה נקודת מחלוקת בין ארגנטינה לצ’ילה, אשר טענה לריבונות על העיר הזאת גם כן. בתחילת המאה ה-20, יושבה המחלוקת וסן מרטין נכללה תחת גבולות ארגנטינה. העיר סן מרטין מונה כ- 30,000 תושבים וכיום מהווה נקודה תיירותית אשר מטיילים רבים מגיעים אליה, הן מטיילים מקומיים מארגנטינה והן מטיילים מן העולם כולו. בניגוד לערים אחרות מתויירות בארגנטינה, המטייל הישראלי פחות “מוכר” כאן. במהרה ניתן לראות כי ריבוי מקומות הלינה המוכוונים ספציפית למטיילים ישראלים מועט כאן, כך שניתן גם לצפות כי המחירים מעט יותר יקרים כאן מאשר בערים אחרות בארגנטינה.

סן מרטין מיוחדת ביכולת שלה לספק אטרקציות מגוונות בהתאם לעונות השנה. בחורף מטיילים יגיעו לכאן לעונת הסקי, בקיץ מטיילים יגיעו לכאן להשתכשך במי אגם לקאר (Lago Lacar) ולהנות מאטרקציות כמו דיג, שיט וסקי על גבי המים. בשתי העונות תמיד יוכלו לטרק בפארק הלאומי לנין (Parque Nacional Lanin), המכיל לא מעט מסלולים שונים בדרגות שונות.

 

סקי בסן מרטין – Skiing

אז אם עד עכשיו לא ציינו, אז זה המקום לציין כי סן מרטין שוכנת בין שני הרים גדולים וירוקים, על גדותיו המזרחיים של אגם לקאר (Lago Lacar), בעונה המתאימה ההרים הסובבים את סן מרטין מושלגים ולבנים אז גם תגלו כי זו העונה בה סן מרטין מתמלאת בתיירים ומעיר רגועה ושלווה היא הופכת לעיר רועשת והומה. אחת האטרקציות העיקריות המושכת אליה מטיילים היא הסקי. בין אם אתם גולשים מנוסים ובין אם זהו הניסיון הראשון, לא מעט מטיילים מגיעים לנסות את מזלם וליהנות מהגלישה בנוף המרהיב. כאמור, אלו מכם שמגיעים לכאן ומתנסים בחוויה בפעם הראשונה בוודאי ישמחו לגלות כי קיימים כאן מספר בתי ספר לסקי אשר יספקו לכם שיעורים בסיסיים (צמצום נזקים..), קח שלפחות תדעו איך לעמוד על המגלשיים..

קחו בחשבון כי בעונת הסקי (במיוחד בין החודשים יולי – אוגוסט), העונה בה יש ריבוי מטיילים בעיר, המחירים ממריאים ואז הכל יותר יקר. בדרך כלל כדאי להזמין מקומות מראש, על מנת לשריין מקומות לינה בעונה.

 

פארק לאומי לנין – Parque Nacional Lanin

כאמור, הפארק הלאומי לנין, הוא פארק מאד מיוחד המכיל במרחביו העצומים מספר טרקים ומסלולי הליכה ברמות שונות אשר מטיילים רבים מטיילים בהם. בפארק קיים הר געש לנין (Lanin Volcano) ואגם לקאר (Lago Lacar). כמו כן, ברחבי הפארק קיימים גם נהרות, הרים נוספים צמחייה מרובה, נוף מיוחד במינו ומגוון בעלי חיים שכדאי לבוא ולראות.