סן אנדרס

סן אנדרס – San Andres

 סן אנדרס, אי השוכן בים הקאריבי (Caribbean sea)  במרחק של כ-700 ק”מ מקולומביה (Colombia). האי סן אנדרס  נמצא תחת ריבונות קולומביאנית, אך תושבי המקום הם קריביאניים, אנשים חייכנים וטובי לב. האי משלב בתוכו מספר אזורים, קיימים אזורים מתויירים מאד בהם תוכלו לראות כי קיים אזור גדול ומרוכז של מטיילים וכל מה שנלווה אליהם (הוסטלים למיניהם, מסעדות, חנויות וכו’), אזורים אלו לרוב יימצאו בחלקו הצפוני של האי. כמו כן, קיימים על האי גם אזורים פראיים של טבע, הכוללים שפע צמחייה וחופי ים באזור הדרומי.

ג’וני קיי – Johnny Cay

ג’וני קיי הוא אי קטן, המוגדר כשמורת טבע משנת 2001. האי הנמצא במרחק של כ- 10 דקות מן העיירה בסן אנדרס. ההגעה אל האי תהיה על ידי שייט מסן אנדרס. כאמור האי יפהפה ולמעשה ניתן להקיף את כולו בהליכה הנמשכת כ- 20 דקות. חוף הים מדהים, ולים עצמו גוונים מיוחדים של כחול. תוכלו למצוא על גבי האי ובאזור החוף מספר אזורים בהם תוכלו לאכול ולשתות. אחת האטרקציות אשר מטיילים רבים עושים כאשר הם מגיעים לכאן היא לשנרקל במים המדהימים ואף לצלול. הטיול על האי מדהים, השחייה במים של הים הקאריבי מהנה לא פחות. ניתן להעביר כאן יום שלם של מנוחה ובילוי נטולי דאגות.

צלילה בסן אנדרס – Diving

כפי שכבר ציינו, הים הקאריבי הוא ים יפהפה ומיוחד במינו, המושך אליו המוני מטיילים המגיעים אל האזור בכדי לצלול. באזור סן אנדרס יש לא מעט איים קטנים אשר סביבם ניתן למצוא אזורי צלילה מדהימים במיוחד ואף קיימות גם ספינות טרופות אשר ניתן לראות. הדרך הנוחה יותר לצאת לצלילות באזור היא למצוא מועדון צלילה בעיירה (ובאזור המרכז תוכלו למצוא מספר מועדונים טובים), אשר עונה על כל הדרישות שלכם ודרכו לצאת לחקור את מעמקי הים.

לה למה – La Lama

לה למה, בעברית המשמעות המילים הוא הגבעה. הגבעה זהו האזור הגבוה ביותר על סן אנדרס (120 מטר מעל גובה פני הים), ממנו ניתן להביט אל נוף מרהיב של הים הקאריבי. אומרים כי מנקודת תצפית זו ניתן לראות שבעה גוונים שונים של צבעים בתוך הים. כמו כן, מלבד נקודת תצפית מרהיבה תוכלו למצוא באזור הגבעה לגונות, מסלולים שונים של הליכה, ניתן אף לשלב את כל אלו בטיול סוסים. בנוסף לכך, תוכלו לראות כאן גם את הכנסייה הראשונה שנבנתה על האי.

מורגנ’ס קייב – Morgan Cave’s

המערה של מורגן היא אחד האתרים היותר פופולאריים בקרב המטיילים המגיעים לסן אנדרס. האתר המדובר הוא מערה אשר בתוכה קיים מוזיאון קטן. האגדה על המערה מספרת כי היה פירט בשם הנרי מורגן, אשר היה נוהג להחביא את האוצרות שהיה שודד במסעות הים שלו בתוך מערה זו.