סלבדור

סלבדור

סלבדור – Salvador

סלבדור הנמצאת במרכז ברזיל היא אחד המקומות המיוחדים והמעניינים בהם תוכלו לבקר. העיר הגדולה מפורסמת בעיקר בגלל הקרנבל שנערך בה, שנחשב לסוער ומיוחד ובגלל התרבות הייחודית לעיר. בניגוד לקרנבלים אחרים, בהם רוב העניין הוא התצוגה, בסלבדור אתם תיקחו חלק פעיל באירוע החגיגי. בעצם מדובר במסיבה ארוכה ומטורפת הנמשכת חמישה ימים, במהלכם לא תוכלו להתחמק מהשמחה, הריקודים, המוזיקה הרועשת ואווירת החג ברחובות. ולכן, חודש פברואר נחשב לחודש עמוס במיוחד, ומטיילים ומקומיים רבים מגיעים לכאן כדי להשתתף בקרנבל. מלבד הקרנבל, סלבדור היא עיר גדולה בעלת תרבות ייחודית ושונה משאר ברזיל. המנהגים המיוחדים, שהמפורסמים ביניהם הם ריקוד הקפוארה ודת הקנדומבלה, התפתחו על ידי תושבי העיר האפריקאים, שהובאו לכאן כעבדים לפני שנים רבות. ביקור בעיר הוא בהחלט הזדמנות נהדרת להכיר תרבות חדשה, השונה ממה שתראו בשאר המדינה.


אטרקציות בסלבדור
הקרנבל הוא האטרקציה המרכזית והחשובה בסלבדור. מלבד זאת, כדאי לטייל ברחובות העיר ובטיילת, על מנת להתרשם מהתרבות המיוחדת של העיר סלבדור.

הקרנבל בסלבדור
הקרנבל בסלבדור נחשב לאחד המפורסמים בכל ברזיל, ומטיילים רבים נוהרים אל העיר בחודש פברואר כדי ליהנות מהחגיגה הענקית. לעומת הקרנבל של ריו דה ז’נירו, המפורסם בתלבושות הססגוניות והמופעים המושקעים, האירוע בסלבדור שונה לחלוטין, סוער ופרוע. כאן תמצאו משאיות רבות הנעות ברחובות העיר, אשר לצד כל אחת מהן מתקיימת מסיבה מטורפת. המשאיות האלה נעות לאיטן ברחבי העיר, וכאשר תהיו לידן, לא תוכלו להפסיק לרקוד לרגע. החגיגה האדירה נמשכת חמישה ימים, והמסיבות מתחילות כל יום בשעות הערב המאוחרות ומסתיימות בבוקר. שימו לב שהצפיפות ברחובות ואלפי השיכורים המסתובבים בהם, הופכים את תקופת הקרנבל למועדת לפורענות בקרב גנבים וכייסים. מטיילים רבים חוזרים מאוכזבים מפני שכויסו או שנגנבו להם פריטים יקרים כמו מצלמות. אז הקפידו לשמור על הכל, ובואו עם מעט כסף.

פלוריניו – Pelourinho
העיר העתיקה של סלבדור מספקת לכם ביקור מרתק באזור שונה ומיוחד. באזור היפה השונה ממרכז העיר, תוכלו ליהנות ממבנים מיוחדים ומרשימים, רחובות צפופים ובעיקר מאווירה של פעם. רחובות פלוריניו מושכים אליהם אמנים רבים, ושם תוכלו לצפות במופעי רחוב או לקנות פרטי אמנות ועבודות יד בדוכנים השונים.

חופים בסלבדור
חופי סלבדור היפים מציעים לכם אפשרות לנוח וליהנות מהשמש החזקה והמים הנעימים. בדרך כלל החופים גדושים במתרחצים רבים, אך תמיד אפשר להתרחק קצת לנקודות שקטות ורגועות יותר. בדומה לשאר חופי ברזיל, גם כאן יגשו אליכם רוכלים רבים מהם תוכלו לקנות אוכל ושתיה, ולכן לא צריך להביא שום דבר. כמובן שגם כאן תוכלו למצוא אנשים רבים המשחקים כדורגל או מתאמנים בקפוארה ותוכלו להצטרף אליהם (נא להפסיד בכבוד). זיכרו תמיד שהחוף הוא מקום נהדר עבור גנבים וכייסים. קחו איתכם כמות כסף מינימלית, והשאירו את דברי הערך במלון.

באהה – Barra
אחד המקומות המרכזיים בסלבדור, בו תמצאו טיילת יפה שבסופה מגדלור (Farol). אל אזור באהה והטיילת מגיעים מטיילים ומקומיים רבים, הנהנים מריכוז גדול של בתי קפה ומסעדות, מקומות בילוי וחנויות טובות.