סלאר דה אויוני

סלאר דה אויוני

סלאר דה אויוני – Salar de Uyuni

הסלאר דה אויוני, או כפי שהוא שגור בפי המטיילים הסלאר, הינו אזור מדבריות מלח עצום בגודלו אשר משתרע על שטח של כ-12,000 קמ”ר. הסלאר הוא האטרקציה המפורסמת ביותר בבוליביה.זהו מדבר המלח הגדול בעולם וללא ספק, כאשר מביטים לצדדים ורואים רק מישור לבן לכל כיוון אליו תסתכלו, זהו מראה מרשים מאד. אז כאמור, הסלאר זהו אזור של מדבריות מלח, אך המטיילים המגיעים לאזור משלבים את הביקור במדבריות אילו עם טיול שנמשך בין 3 ל-4 ימים ובו עוברים בכל יום באתרים שונים ובנופים עוצרי נשימה. הטיול הוא על ג’יפים, כך שמהלך אותם ימים גומעים מרחקים אדירים.

מרבית המטיילים אשר עושים את הטיול מתחילים אותו מן העיירה אויוני (Uyuni), כך שביום הראשון של הטיול עוברים את מדבריות המלח. אך קיימות אפשרויות נוספות לטיול, ניתן גם להתחיל את הסיור בטופיסה (Tupiza) ואז הטיול יימשך 4 ימים והשיא שלו יהיה הביקור בסלאר ביום האחרון. אפשרות נוספת היא לצאת מן העיירה סן פדרו (San Pedro) בצי’לה, אפשרות שמעט מאד מטיילים בוחרים בה, יותר מסורבלת, בדרך יש צורך לעבור את הגבול לבוליביה. ההכנות לטיול הזה פשוטות וקלות למדי, כל שעליכם לעשות היא למצוא סוכנות תיירים, ובאזור זה תוכלו למצוא המון סוכנויות שונות (מומלץ לעשות סקר לפני ולברר מחירים בין המתחרים השונים), והן דואגות לג’יפ, לנהג, שברוב המקרים גם יהיה המדריך שלכם לנסיעה (אל תצפו שיידע אנגלית) ואף ייקח אתכם למקומות מיוחדים בדרך, ומבשלת אשר אחראית לשלוש ארוחות שתקבלו במהלך היום. בסכום שתשלמו על הטיול כלול גם התשלום למקומות הלינה אשר תשנו בהם בדרך, הוסטלים שונים אשר ערוכים לכמויות גדולות של מטיילים אשר מגיעים לאזור מדי יום ביומו. בכל ג’יפ יש 6 אנשים, אם אתם פחות, יצוותו אתכם למטיילים אחרים.

מה רואים בדרך לסלאר דה אויוני?
אז כמו שכבר אמרנו, את מדבריות הסלאר תוכלו לראות ביום הראשון של הטיול, או ביום האחרון, תלוי ביעד ממנו תבחרו להתחיל את המסלול. יחד עם זאת, האתרים המדהימים שרואים מהיום הראשון ועד האחרון יהיו אותם אתרים ואותם מראות מיוחדים. רק כיוון הנסיעה שונה. במהלך הדרך עוברים בין לגונות שונות ביניהן לגונה ורדה (Laguna Verde)- הלגונה הירוקה, לגונה קולורדה (Laguna Colorada), בחלק מהמקומות תוכלו לראות על שפת הלגונות מגוון בעלי חיים שונים, במיוחד בולט הפלמנגו הורוד היפהפה. כמו כן, עוברים בדרך באזור של גייזרים אשר מבעבעים מן האדמה ובסמוך למדבריות המלח תבקרו בפארק הקקטוסים, בהם תראו מספר עצום של קקטוסים ענקיים בגבהים יוצאי דופן. וכמובן, גולת הכותרת של הטיול היא מדבריות המלח אשר האטרקציה העיקרית שלהן היא היכולת להצטלם ולתכנן תמונות פרופורציה שונות. ללא ספק החלק היצירתי של האנשים פורח כאשר מגיע הרגע להצטלם בשלל פוזות שונות. יוצאים לטייל בסלאר דה אויוני!