סורטה, בוליביה

סוראטה

סוראטה – Sorata

סוראטה היא עיר קטנה אשר שוכנת צפונית ללה פאז (La Paz),עיר הבירה של בוליביה, ומזרחית לאגם טיטיקאקה (Titicaca Lago). העיר מונה כ- 3000 תושבים והיא מהווה נקודה בה מטפסים המגיעים לאזור מתמקמים לרוב. מלבד אלו, מגיעים גם מטיילים אשר אינם חובבי טיפוס ולו רק בכדי לחוות את השלווה והשקט הקיימים באזור. סורטה  שוכנת על גובה של כ- 2700 מטרים, בעלת נוף מרהיב של שטחים ירוקים והרים מושלגים סביבה הנישאים לגובה של כ- 6000 מטרים. אז כבר ציינו כי קיימים מטפסים המגיעים לכאן, מתוכם מגיעים גם המון אנשים חובבי טירוק, המגיעים לכאן לטיולים שיכולים להתפרש על מספר ימים וקיימים גם טיולים אשר נמשכים יום אחד בלבד. על מנת לקבל מידע על מסלולים מומלצים באזור, מומלץ להיעזר בסוכנויות התיירים הקיימות בסוראטה.

 

לגונה גלסיאל – Laguna Glacial

הלגונה גלסיאל הוא טרק בסמוך לסורטה אשר קרוי על שם אחת הנקודות היפהפיות שפוגשים בדרך, לגונה גלסיאל. הטרק עצמו נמשך 3 ימים. מטיילים רבים בוחרים לעשות אותו ביחד עם מדריך ולא באופן עצמאי בשל הקושי הרב הטמון במהלכו. חלקים רבים מן הטרק בעלייה לא קלה ואף לגובה רב היכול לעורר קשיי נשימה. הטיפוס לא קליל כלל וכלל וישנם אף אזורים אשר מעט קשים לטיפוס. הכוונה והדרכה של מדריך מקצועי אשר עשה את המסלול המדובר מספר פעמים בחייו יכולה לעזור מאד. הנוף במהלך המסלול מדהים ביופיו. אל לגונה גלסיאל מגיעים ביום השני ונחשפים למראה מדהים ויפהפה של גווני כחול – אפור הנחסמים על ידי קיר קרח עצום. ללא ספק, מראה שלא ניתן להישאר אדישים אליו.

 

לגונה צ’ייאטה – Laguna Challata

ברמת העקרון מדובר בטרק בעל אופי דומה לטרק של הלגונה גלסיאל. הטרק של הלגונה צ’ייאטה יכול להימשך בין יום ליומיים. אך גם כאן מדובר במסלול במגמת עלייה וטיפוס. שבמהלכו מגיעים אל לגונה יפהפייה ועוצרת נשימה. חשוב לציין כי גם במקרה של הטרק הזה, מדריך המכיר את האזור שיתלווה אליכם במהלך הטרק זוהי המלצה חמה.

 

מערת סן פדרו – Cueva del San Pedro

מערת סן פדרו, השוכנת במרחק של כ- 12 ק”מ מסוראטה, היא אטרקציה אשר נהנים ממנה פעמיים. האחת, המערה עצמה. והשנייה הנוף המסחרר ביופיו הנגלה בדרך אל המערה. המסלול בו הולכים כדי להגיע אל המערה הוא פשוט ונוח, ההליכה בקצב רגיל ורגוע כך שבאמת ניתן להנות מן האווירה והמראות המדהימים. אורך המסלול יהיה כ- 3 שעות (כמובן שזה תלוי בקצה ההליכה..). בהגיעכם למערה, בכדי להיכנס, צריך לשם תשלום סמלי, להתרשם מן המראה המיוחד שלה וגולת הכותרת.. קיימת בריכה בה ניתן לשחות בתוך שטח המערה.

במידה ואת הדרך חזרה לסוראטה כבר אין לכם כח לעשות ברגל.. אז קיימים טנדרים באתר אשר מסיעים חזור והלוך אל העיירה תמורת סכום כסף.