נאטאל

רוצים חופים עם מים צלולים כבדולח? תחשבו נאטאל. רוצים לברוח לאגמים קטנים ושקטים? תחשבו נאטאל. רוצים לבקר בשמורת דיונות חול עצומות? תחשבו נאטאל. נאטאל, בירתה של ריו גראנדי דה נורטי בצידה הצפון מיזרחי של ברזיל, הינה עיר קטנה יחסית (פחות ממליון תושבים) אך מוקד משיכה לתיירים רבים וזאת בזכות חופיה המדהימים ופארק הדיונות Parque das Dunas המרהיב שעם  שטח של למעלה מ ,10000 קמ”ר מהווה את הפארק האורבני השני בגודלו בכל ברזיל.

 אז מה עושים בנאטאל? דבר ראשון נרשמים לטיול ברכבי באגי (לא לדאוג, הבאגי מגיע עם נהג מקומי…) שהם הדרך הטובה והמהנה ביותר להכיר את האזור ובמיוחד את הדיונות האדירות. ים אתם אוהבים? אז אין ספק שבנאטאל תמצאו את החופים מהיפים ביותר שיש לברזיל להציע. יותר מכך בשל מיקומה הגיאוגרפי בנאטאל ניתן למצוא גלים גבוהים במיוחד שהם הקצפת בהתגלמותה עבור כל גולש וגולש. באזור גם אתרי צלילה מעולים ובנוסף ניתן למצוא מגוון רחב של ספורט ימי. מרכז התיירות של נאטאל נמצא בפונטה נגרה (Ponta Negra) – בעבר הלא רחוק כפר דייגים והיום מרכז של בתי מלון ושירותי תיירות מפותחים. פונטה נגרה מציעה למבקרים לא פחות מארבעה קילומטר של חופים יפהפיים ובראשם הסמל של נאטאל: מורו דו קארקה Morro do Careca – דיונה הנושקת לחוף הים וגובהה לא פחות מ-120 מטר(על מנת להגן על הדיונה אסרו שלטונות ברזיל על ביקור בדיונה עצמה).

 

ב Erivan Franca, – תמצאו אזור עשיר במלונות ברמות שונות, בארים, מועדוני לילה, חנויות ועוד. אם תגיעו לנאטאל בחודשים נובמבר-דצמבר אולי תזכו להשתתף בקרנבל המפורסם ביותר בברזיל אחרי הקרנבל של ריו. אומנם הקרנבל הרבה יותר קטן אך בהחלט לא פחות (אם לא יותר…) שמח! הקרנבל של נאטאל כבר זכה לשם קרנאטאל ומהווה מוקד משיכה מרכזי. משאית ענק עם להקה ורמקולים עצומים מוליכים אתקבל החוגגים לאקסטזה של ריקודים והוללות. אם תרצו קצת הפסקה מהנופש הבלתי פוסק של נאטאל תוכלו לבקר במספר מקומות מעניינים באזור כדוגמת Forte dos Reis Magos – מצודה שנבנתה במאה ה-16 והייתה למעשה המבנה בראשון בנאטאל, Centro de Turismo de Natal בניין עתיק ששימש כבית סוהר והוסב למרכז מסחר של עבודות יד או בNatal  Aquarium  האקווריום הגדול ביותר בצפון ברזיל המכיל למעלה מ-60 מינים של יצורים ימיים. מוקד עניין נוסף הינו  Farol da Mãe Luíza – מגדלור פעיל (מופעל על ידי הצי של ברזיל)  בגובה 37 מטר הממוקם בנקודה גבוהה וקרוי על שמה של מיילדת מקומית מתחילת המאה  ה-20. בנאטאל נמצא גם עץ הקשיו הגדול ביותר בעולם ובכלל האזור מפורסם בזכות אגוזי הקשיו המשובחים הגדלים בו. אז לכל מי שמתכנן ביקור בברזיל הקפידו שלא  לשכוח לכלול את נאטאל בתוכניות שלכם כמקום לנופש האולטימטיבי.