מפלי האיגואסו

מפלי האיגואסו

מפלי האיגואסו – Cataratas de Iguazu

מפלי האיגואסו  שבארגנטינה הם מקום יפהפה הנמצא בצפון ארגנטינה סמוך לגבול עם ברזילעשרות מפלים יפהפיים בעלי עצמה אדירה, על רקע נוף טרופי עוצר נשימה. שמורת הטבע הגדולה מציעה לכם טיול נפלא, בו תתרשמו מפלאי הטבע ועצמתו ומכמות המים האדירה שזורמת במקום אחד. את המפלים ניתן לראות משני צדדים: הצד הארגנטינאי והצד הברזילאי, כאשר שמורת הטבע בצד הארגנטינאי גדולה יותר וגם נחשבת ליפה יותר. אם יהיה לכם זמן, תוכלו לחצות את הגבול ולבקר גם בצד הברזילאי, המרשים בצורה שונה. הטיול במפלי האיגואסו אינו קשה פיזית, ומסלולי ההליכה שבשמורה מסודרים מאוד ומתאימים למטיילים מכל הסוגים והגילאים. את הטיול במפלי האיגואסו עושים בדרך כלל בשני חלקים: החלק הארגנטינאי שנחשב לפופולארי יותר, ואליו יוצאים מהעיירה פורטו איגואסו (Puerto Iguazu) והחלק הברזילאי, אליו יוצאים מהעיירה פוז דה איגואסו (Foz du Iguacu).


הצד הארגנטינאי – הפארק הלאומי איגואסו – Parque Nacional Iguazu
שמורת טבע מהמדהימות בדרום אמריקה, בה תיהנו ממפלי האיגואסו האדירים. בשמורה הגדולה מספר מסלולי הליכה שיקחו אתכם לנקודות תצפית רבות, בהן תשקיפו על המפלים היפים מזוויות שונות. כמובן שאסור לוותר על שום מסלול הליכה, אך כדאי לדעת שהתצפית המפורסמת ביותר היא “לוע השטן” (Garganta del Diablo), וכדאי להתחיל בה. אחרי שתסיימו להסתכל על המפלים מרחוק, הגיע הזמן להרגיש אותם על רטוב – בשייט בסירה שמגיעה הכי קרוב שאפשר! בתוך השמורה היפה תיהנו מנוף טרופי המזכיר יותר את ברזיל, וממגוון בעלי חיים כמו ציפורים רבות, המון פרפרים וסוג מיוחד של רקונים. הצד הארגנטינאי של מפלי האיגואסו נחשב לצד הפופולארי יותר, ואסור לכם לוותר עליו. שימו לב שמדובר באחד המקומות המתויירים בכל דרום אמריקה, ובכל יום מגיעים לכאן מאות תיירים בכל הגילאים. כדאי מאוד להגיע לשמורה עם האוטובוס הראשון שיוצא מהעיירה כדי להספיק ליהנות ממנה לפני שתהפוך לצפופה במטיילים רבים.

הצד הברזילאי – קאטרטאס דו איגואסו – Cataratas do Iguacu
מטיילים רבים אוהבים לראות את המפלים גם מצדם השני, מעבר לגבול עם ברזיל. שמורת הטבע הברזילאית מציעה לכם מבט שונה על המפלים הנהדרים, והטיול בה קצר וקליל ונמשך כשעתיים בלבד. גם בצד הברזילאי תוכלו לראות בעלי חיים, יערות גשם סבוכים וכמובן את המפלים המרשימים. מעבר הגבול קל ופשוט, וכמובן שתוכלו להמשיך מכאן אל תוך ברזיל.

פארק הציפורים – Parque de Aves
אטרקציה נוספת שנמצאת בצד הברזילאי היא פארק ציפורים יפה, בו נמצאות ציפורים שונות האופייניות לאזור. זאת הזדמנות נהדרת לראות מקרוב את כל הציפורים שהסתתרו מכם במהלך הטיולים בשמורת המפלים, ולצלם תמונות נפלאות. למרות שמדובר בסוג של גן חיות, זאת עדיין חוויה נהדרת ודרך מצויינת לנצל את היום ולהיפרד ממפלי האיגואסו.