מנדוזה - ארגנטינה

מנדוסה

מנדוסה – Mendoza

מנדוסה היא עיר השוכנת במערב ארגנטינה דרומית לקורדובה (Cordoba), מהווה את בירת המחוז- מחוז מנדוסה. המטיילים המגיעים אל העיר יגלו כי יש כאן מה לראות ומה לעשות, אך יחד עם זאת מספר ימים מוגבל ימצה את הביקור בעיר וייהנה מאד. העיר מחולקת להמון כיכרות ופארקים שניתן לגלות ברחבי העיר, אשר קרויות על שם מדינות שונות. למי שמחפש את הפארק על שם מדינת ישראל, נחסוך לו זמן חיפושים ונודיע כי לא קיים אחד, אך במקום זה תוכלו לגלות את הטיילת על שם ישראל הממוקמת במרכז מנדוסה.

ייקבי יין במנדוסה – Wineries
אחת האטרקציות אשר מנדוסה מפורסמת בהן היא ייקבי היין המרובים והמפורסמים שלה. למען האמת, מוצאם של יינות רבים ומופרסמים בארגנטינה, הוא ממש מכאן, מהייקבים של מנדוסה. ניתן לקבל מידע באחד ממוקדי המידע בעיר (האינפורמסיון) לגבי יקבים שכדאי להגיע אליהם ומה הדרך התחבורה הקצרה ביותר. למי מביניכם שרוצים לבקר בכמה יקבים, אפשר אף להשכיר אופניים ופשוט לרכב אל אותם יקבים. כמו כן, במנדוסה הכניסה היא חינם אל מרבית היקבים, כולל הסיור והטעימות. קחו בחשבון כי הסיורים לרוב יהיו בספרדית. אלו מכם שירצו לרכוש בקבוקי יין להמשך הדרך, או מתנה הביתה, יוכלו למצוא גם חנויות המוכרות את היין באותם יקבים.

פואנטה דל אינקה – Pente del Inca
במרחק נסיעה של כ-4 שעות מן העיר מנדוסה, תגלו כי קיים בלב הטבע אתר עתיק יפהפה ומיוחד. בעברית משמעות השם, גשר האינקה. הגשר עובר מעל נהר מנדוסה. ליד הגשר קיימים שרידים של מבנה עתיק בעל חדרים ומדרגות. בסמוך אליהם תמצאו כי קיימים מעיינות חמים, מעין ספא אשר היה פעיל בתחילת המאה ה- 20.

אוספייטה – Uspallata
אוספייטה הוא כפר הסמוך למנדוסה, אשר מהווה נקודת טובה כבסיס יציאה לטרקים באזור ולטיולי יום שונים. לכאן ניתן לחזור בתום כל אחת מהפעילויות הללו. הכפר מוכר בעיקר כי מטיילים היוצאים לטרק בפארק פרובינציאל אקונקאגווה (Parque Provincial Aconcagua ), מגיעים אל אוספייטה כדי להתארגן מכאן ליציאה. חובבי הטרקים וודאי כבר גילו כי בפארק זה נמצא ההר הגבוה ביותר בכל דרום אמריקה, אשר נישא לגובה של כ-7000 מטרים, טרק אשר מתפרש על שבועיים. כמו כן, ניתן לצאת מכאן לטיולים יומיים, טיולי סוסים וכל אטרקציה קיימת אשר ניתן לעשות באזור תוכלו לברר אצל התושבים המקומיים, אשר שמחים לספק את המידע.

רפטינג – Rafting
אחת החוויות המומלצות במנדוסה היא הרפטינג. בנהר מנדוסה קיימים אזורים המתאימים לשיט ראפטינג, ואף שיט בקיאקים. חשוב לציין כי הנהר גועש למדיי, כך שאם אתם לא התנסיתם בחוויה זו מעולם, אולי לא כאן המקום להתחיל. יש מטיילים אשר לוקחים קורס למתחילים לפני השיט בנהר עצמו. השיט מעשה רק בעונה המתאימה אשר מתקיימת בין חודשי ספטמבר למרץ.