מורו דה סאו פאולו, ברזיל

מורו דה סאו פאולו

מורו דה סאו פאולו – Morro de Sao paolo

מורו דה סאו פאולו
, או לפי שפת המטיילים “מורו”, היא עיירה קטנה ופסטורלית השוכנת על האי טיניארה (Tinhare) בברזיל (Brazil), בחלק הצפוני. המטיילים המגיעים לכאן, באים כדי להוריד הילוך  ולהנות בעיקר מרביצה על הגב (וגם על הבטן) באחד מארבעת החופים היפהפיים שיש בעיירה. כפי שודאי שמתם לב, ברחבי ברזיל קיימים לא מעט איים וחופי רחצה אליהם ניתן להגיע. יחד עם זאת, מורו דה סאו פאולו, למרות היותה עיירה קטנה היא אחד מהיעדים היותר מפורסמים אליה מגיעים מדי שנה המוני מטיילים בכדי לנוח בשלווה. על גבי החוף יש מספר פוסדות בהן מרבית המטיילים מתמקמים כך שהמרחק מהחוף הוא קצר מאד. כמו כן, מעבר בין החופים עצמם הוא קצר גם כן, סך הכל החופים סמוכים אחד לשני.

הבוץ הורוד
אטרקציה שיכולה מעט להזכיר את ים המלח. אם שם אנחנו נוהגים להגיע לאזור בכדי להימרח בבוץ המכיל סגולות רפואיות, גם כאן קיימת אפשרות להגיע לאזור סלעי, הממוקם על קיר חשוף בו קיימות כמויות של בוץ ורוד אותו ניתן למרוח על הגוף. למי שתוהה, התושבים המקומיים טוענים שגם לבוץ זה יש סגולות רפואיות (דומה לים המלח כבר אמרנו?) וכמובן, שאחרי שמורידים אותו העור מרגיש הרבה יותר נעים. בכדי להגיע אל האזור צריך לשים לב לשעות השפל, אז רצועת החוף ממנה ניתן להגיע אל החוף בו יש את הבוץ הורוד נחשפת, וניתן להגיע אל האזור ברגל (15 דקות הליכה מאזור הנמל). בכל שעה אחרת דרך ההגעה תהיה על ידי שיט בסירה. מומלץ להגיע בשעות השפל אשר מתרחש בשעות הערב, או בשעות הבוקר המוקדמות.

ארבעת החופים
ברחבי העיירה מורו דה סאו פאולו יש מספר חופים, אשר מתוכן ארבעה הם בגדר אזור מוכרז לרחצה. לכל אזור יש את המאפיין העיקרי שלו ובהתאם לכך תהיה חלוקת המטיילים המתפרשים בין החופים. אם קודם הזכרנו שיש מספר פוסדות על החוף, התכוונו לחוף מספר שלוש. בחוף זה, כאמור מרבית המטיילים משתקעים ומתמקמים. חופים אחד וארבע הם חופים בעלי מאפיין דומיננטי של שקט ושלווה. מטיילים המחפשים את ההמולה כנראה שלא ימצאו את עצמם שם, אך לאלו מכם שבאמת באים לחפש את השקט, להקשיב לרחש הגלים ולהירגע, אין מקום יותר טוב. חוף מספר שתיים הוא חוף תיירותי. יש בו דוכנים בהן מוכרים אסאי, דוכני פירות נוספים, דוכני מזון עם מאכלים המאפיינים את ברזיל. מרגשי כדור עף והמוני תיירים המגיעים לראות ולהראות. ללא ספק זהו אזור נהדר לבלות בו ומבלי שתרגישו הזמן עף. אפשר בקלות להעביר כאן יום שלם. כמובן שאין צורך להישאר רק בחוף אחד. כבר הזכרנו כי היתרון הבולט הוא שהחופים סמוכים אחד לשני והמעבר ביניהם הוא עניין של דקות.