מונטווידאו

מונטווידאו – Montevideo

מונטווידאו, עיר הבירה של אורוגוואי (Uruguay) ונושאת גם בתואר של העיר הגדולה ביותר במדינה זו. שוכנת באזור הדרומי של אורוגוואי וגובלת עם נהר ריו דה לה פלטה (Rio de la Plata). מונטווידאו מונה כ- 2 מיליון תושבים ולמעשה מרבית תושבי אורגוואי מתגוררים בעיר הזו. ניתן לראות כאן את הנמל המרכזי שלמעשה הוא אחד מן הנמלים החשובים ביותר באמריקה כולה. אופי העיר מזכיר מאד את בואנוס איירס (Buenos Aires) בארגנטינה (Argentina), חזות העיר מונטווידאו ואופן התפתחותה המודרני מזכיר אותה בקווי דמיון מסויימים.

מרקדו דל פוארטו – Mercado del Puerto

מרקדו דל פוארטו, בתרגום לעברית – שוק הנמל, דיי רומז על מיקומו של השוק המפורסם ברחובות מונטווידאו. השוק הזה הוא אתר חובה לכל חובבי האוכל ובכלל לכל מי שמעוניין לעבור חוויה קולינרית (מעט מאד אנשים יסרבו לחוויה שכזו). השוק מתמחה בעיקר בבשר ובסוגיו השונים.. ככה שאין לכם מה לבוא לשם בשעות הבוקר.. ארוחת צהריים מתאימה מאד לתפריט המוצע ברחבי השוק. המרקדו דל פוארטו מורכב ממבחר מסעדות מעולות, אשר סעודה של בשר מלווה בכוס יין, או בירה מקומית תהפך לאטרקציית היום. שוק הנמל ממוקם באזור העיר העתיקה, האזור המרכזי אליו מגיעים המטיילים.

העיר העתיקה – Ciudad Vieja

הזכרנו בשתי מילים כי אזור העיר העתיקה של מונטווידאו הוא אזור תיירותי המושך אליו לא מעט תיירים, במיוחד את הצעירים שבהם המבלים חלק גדול מהביקור במונטווידאו ממש כאן. מדובר באזור בעל מורשת והיסטוריה מעניינת, כך שיש לא מעט מקומות לבקר בהם ולא מעט מראות לראות כאן. בנוסף לכך, קיים מרכז תיירותי של מטיילים המגיעים להתמקם באזור במבחר מקומות לינה הקיימים באזור, ולבלות בו בשעות הלילה. כך שמצד אחד תוכלו בשעות היום לבקר במבחר מוזיאונים מעניינים המספקים מידע על היסטורית המקום, גלריות מרתקות של אמנים מקומיים, ומצד שני, בשעות הלילה תוכלו לבלות כאן במיטב הפאבים, המועדונים והמסעדות.

חוף פוקיטוס – Playa Pocitos

אז מלבד האפשרות לטייל ולראות כמה שיותר את אזור מונטווידאו, תמיד ניתן גם לבלות יום או יומיים באזור החוף וליהנות מן השמש והים. אם אתם מחפשים חוף בו מתרכזים החבר’ה הצעירים (וסביר להניח שזה מה שתחפשו) אז מומלץ מאד להגיע לחוף פוקיטוס, שם תוכלו לבלות באוירה תוססת, משחקי כדור עף חופים ומבחר מסעדות ובתי קפה שתמצאו בסמוך לחוף.

קניון פונטה קארטאס – Punta Carretas

אז כמו בכל בעיר, גם במונטווידאו תוכלו למצוא אזור מרכזי בו תוכלו לערוך קניות במיטב החנויות. מלבד האפשרות להתעדכן באופנה הנוכחית של תושבי המקום, תוכלו ליהנות גם ממסעדות ובתי קפה הקיימים בקניון ולבלות בצפייה באחד מן הסרטים המוצגים בבית הקולנוע בקניון. פרט קטן ומעניין לגבי הקניון, כיום הוא מוכר כמרכז מסחרי שוקק חיים, אך בגלגולו הקודם הוא היה בית סוהר.