מדג'ין

מדג’ין

מדג’ין –  Medellin

מדג’ין היא עיר נוספת אשר מצטרפת לרשימת העיר שבעברן היו נחשבות לערים הלא בטוחות בקולומביה. מדג’ין היתה נחשבת לעיר אשר מפקדות סמים שלמות היו יושבות בה. כיום העיר, עברה שינוי משמעותי. העיר נוקתה מכל תעשיית הסמים ועברה שינוי של-180 מעלות. למעשה כיום העיר מדג’ין היא עיר מאד מרכזית בקולומביה, מבחינה כלכלית היא חשובה מאד בשל פיתוח תעשיית הטקסטיל כאן. בנוסף לכל אלו היא עיר מטופחת ויפה. ומהווה מרכז תיירותי ואטרקטיבי למטיילים מכל העולם. מלבד מראה העיר, אי אפשר להתעלם מהנוף סביב לה אשר מורכב מהרים גבוהים, מרשימים וירוקים אשר נישאים מכל עבר. כיום העיר מונה כ- 2 מיליון תושבים, והיא העיר השנייה בגודלה ברחבי קולומביה.


מוזיאון האוניברסיטה – Museo Universitario
מוזיאון במדג’ין אשר מתרכז בהצגה תערוכות ומיצגים שונים מן התקופה הפרה- קולומביאנית. כמו כן, ניתן לראות כאן תערוכות המתרכזות באומנות על מגוון סוגיה ולאו דווקא רק בתרבות. המוזיאון קיבל את שמו, מתוקף היותו מוזיאון אשר ממוקם בקמפוס האוניברסיטה  (Universidad de Antioquia campus). הביקור במוזיאון הוא גם הזדמנות טובה להתרשם מקמפוס האוניברסיטה בעיר.

מוזיאון הטירה – Museo el Catillo
המוזיאון עצמו הוא טירה אשר נבנתה בשנת 1930 באל פובלדו (El Poblado). המוזיאון שבמדג’ין  עצמו מציג את הטירה ואת דייריה הראשונים שהיו גרים כאן. תוכלו להתרשם ממגוון תמונות וציורי על הקירות של אותם אנשים אשר איכלסו את המבנה הזה. כאמור, הבית עצמו מהווה מוזיאון, לכן מלבד פריטים אשר שייכים לבעלי הטירה תוכלו גם להתרשם מעתיקות וחפצי אומנות שונים מאותה התקופה. מחוץ לבית ניתן להתרשם מהגנים אשר מעוצבים בסגנון צרפתי של שנות ה-30 של המאה ה-20. בתוך הטירה ניתן לקחת טיול אשר נמשך כחצי שעה. הכניסה למוזיאון אינה כרוכה בתשלום.

פארק זאולוגיקו סנטה פה – Parque Zoologico Santa Fe
במדג’ין, קיים גן חיות, אשר כלפי חוץ אינו נראה מהמקומות המרהיבים ביותר שניתן לבקר בהם בעיר. הגן חיות עצמו, לא מהמטופחים ויש אף שיגידו כי הוא מעט מוזנח. יחד עם זאת, אוסף בעלי החיים המצוי כאן הוא מרשים למדי, למעשה ניתן להיתקל כאן בזנים שונים של בעלי חיים שלא ניתן למצוא במקומות אחרים.

לה פיאדרה דל פניול – La Piedra Del Peniol
באזור זה ניתן עמק יפהפה אשר חלק ניכר ממנו הוא אגם, אשר נוצר כתוצאה מסכר סמוך לו. במרכז העמק ניתן אף לראות סלע ענק אשר חצובות בו מדרגות (מעין טרסות) ופסגתו מהווה נקודת תצפית מרהיבה על כל העמק היפהפה וההרים שסביבו. העמק והסלע נמצאים במרחק של כשעה וחצי נסיעה מהעיר מדג’ין ואף קרוב מאד אל העיירה פניול צמד אחד ומצד שני לעיירה גואטאפה. ללא ספק השילוב בעמק בין מקווה המים לבין האזור היבשתי- הסלע העצום בגודלו, משווים למקום נראה יפהפה ומיוחד. יוצאים לטייל במדג’ין!