טורס דל פיינה

טורס דל פאינה

טורס דל פאינה – Torres del Paine

טרק הטורס דל פאינה הוא אחד הטרקים הפופולאריים והמטויילים ביותר בדרום אמריקה. הטרק היפהפה יוצא מהעיר פורטו נטאלס שבדרום צ’ילה ובדרך כלל נמשך 4 ימים. גולת הכותרת בטרק הזה הוא ה”טורוסים” – עמודי גרניט ענקיים ומרהיבים שניתן לראות מנקודות תצפית שונות. במהלך ההליכה בשמורה תיהנו מנוף משתנה הכולל עמקים, לגונות וקרחונים. כדאי לקחת בחשבון שמזג האוויר כאן הפכפך ומשתנה, ורצוי מאוד לבדוק אותו לפני היציאה לטרק. בנוסף, תצטרכו להצטייד מראש בשקי שינה, אוהלים ואוכל, אותם ניתן להשיג ללא כל בעיה בפורטו נטאלס. טרק הטורס דל פאינה אינו קשה במיוחד, מתאים לכל סוגי המטיילים ונחשב לאחת החוויות האדירות ביבשת. לטורוסים יוצאים לרוב מהעיירה פוארטו נטאלס.

אטרקציות מרכזיות בטורס דל פאינה
הטרק טורס דל פאינה מציע מספר מסלולי הליכה באורכים שונים, בהם תוכלו ליהנות ממגוון אטרקציות ונקודות חן שונות.

הטורוסים – עמודי גרניט ענקיים, שהם בעצם האטרקציה המרכזית בשמורה. תופעת הטבע המרשימה הזאת משאירה מטיילים רבים מוקסמים מעצמת הטבע האדירה והיופי הרב. כדאי מאוד להישאר ללון כאן, ולהשקיף על הטורוסים בזריחה – אז צבעי השמים הצהבהבים על רקע גושי הגרניט האדומים יוצרים תמונה פסטורלית ומרהיבה.

קרחון גריי – Glacier Gray – קרחון אדיר שנראה כאילו לא נגמר, אותו תמצאו על רקע נוף עוצר נשימה.

העמק הצרפתי – אחת מנקודות התצפית היפות בטיול, בה תיהנו מנוף מרהיב של עמק בלתי נגמר.

מסלולי הליכה בטרק טורס דל פאינה
קיימים מספר מסלולי הליכה שונים בשמורה, כולם כמובן יביאו אתכם בסופו של דבר אל הטורוסים.

ה-W, ארבעה ימים
המסלול הפופולארי ביותר, אותו עושים רוב המטיילים שמגיעים לשמורת טורס דל פאינה. במהלך ארבעת ימי הטיול תיהנו ממיטב האטרקציות ונקודות התצפית היפות שיש לשמורה להציע: קרחון גריי, העמק הצרפתי, וכמובן הטורוסים האדירים. במהלך המסלול, תלכו בנוף פסגות מושלגות ולגונות מעניינות, לצדם גם תלונו באתרי הקמפינג השונים. שימו לב שחשוב מאוד להתארגן מראש עם כל הציוד לטרק. כמו כן, אם תגיעו בתחילת העונה, תוכלו ללון בבקתות הנמצאות לאורך מסלולי הטרק (בשיא העונה הבקתות האלה בתפוסה מלאה).

המסלול הקצר – 1-2 ימים
מסלול זה מתאים אם אתם קצרים בזמן או שידוע שמזג האוויר עלול להשתבש. כמו כן, מדובר במסלול ההליכה הקל ביותר, שמתאים גם למטיילים מבוגרים יותר. במסלול זה, תלכו במשך כ-5 שעות ישירות אל התצפית על הטורוסים, שם תוכלו להתרשם מגושי הגרניט האדירים. לאחר התצפית תוכלו להישאר ללילה באתר הקמפינג הסמוך כדי לצפות בטורוסים בזריחה, או לחזור כבר באותו היום לפורטו נטאלס.

המסלול המלא – 10 ימים
מסלול ארוך בטורס דל פאינה,  בו מקיפים את הפארק דרך כל האטרקציות המדוברות. השונה במסלול זה הוא האפשרות לראות את הטורוסים גם מצדם ההפוך, מה שיאפשר לכם זווית נוספת על תופעת הטבע האדירה הזו.