טוקומן

טוקומן – Tucuman

טוקומן, עיר הבירה של מחוז טוקומן אשר בצפון ארגנטינה (Argentina). אחת הערים הותיקות הקיימות בארגנטינה בפרט ובדרום אמריקה בכלל. כמו כן, שמה המלא של העיר הוא סן מיגל דה טוקומאן (San Miguel de Tucuman). העיר עצמה היא אחת הערים היפות מבחינה ארכיטקטונית, משלבת בתוכה מספר מבנים מרשימים למדי, ביניהם מבנה האוניברסיטה. זאת גם הסיבה שכשתגיעו לכאן ודאי תמצאו עיר בעלת הרבה חבר’ה צעירים המגיעים ללמוד כאן. מלבד אוירה צעירה המשלבת גם חיי לילה תוססים למדי, העיר חובה בתוכו לא מעט היסטוריה חשובה לארגנטינה. למעשה, כאן ממש היה הקונגרס הראשון אשר הכריז את הכרזת העצמאות הארגנטינאית.

קאסה היסטוריקה – Casa Historica

כיאה לטוקומן המהווה פיסת היסטוריה דיי רצינית בארגנטינה, אי אפשר שלא להגיע לבקר באותו קונגרס עתיק אשר בשנת 1816 היתה בו הכרזת העצמאות של המדינה. זה המקום לספר שעד אז, המדינה נשלטה ונוהלה בידי הכיבוש הספרדי (זאת גם הסיבה מדוע בארגנטינה כולה, קיימים מאפיינים רבים, ביניהם מבנים קולוניאליים שונים, בעלי מאפיינים אירופאיים – ספרדיים). כיום הקונגרס כבר אינו פעיל, אך המקום הפך להיות מעין מוזיאון. מוזיאון העצמאות המנציח פרטים מעניינים מאותו רגע היסטורי. מי שמעוניין להגיע למקום יימצא את אותו קונגרס ברחוב קונגרסו  (Congreso).

שוק הצפון של טוקומאן – Mercado del Norte

אחד הדברים בהם טוקומאן ידועה ומפורסמת הוא בשוק המיוחד שלה המתקיים ברחוב מנדוסה (Mendoza), הוא אזור המדרחוב הראשי בטוקומן. כיאה לשוק בדרום אמריקה תוכל למצוא כאן בעיקר אוירה מעניינת, מוצרים שונים והכי חשוב, הזדמנות טובה להכיר את מאפייני העיר ותושביה. אזור בו מתרכזים כל הרוכלים, מוכרים, תושבים מקומיים הבאים “לעשות שוק” וכמובן, מטיילים. אחד הדברים בהם השוק מפורסם במיוחד הוא במאכלים הטעימים הנמכרים בו. אם דיברנו על מאפייני מקום, אוכל ללא ספק הוא אחד מהם. התפריט יחסית רחב כך שתוכלו למצוא את ארוחת הבוקר שלכם ממש כאן, או את ארוחת הצהריים למי שיחליט לטייל בשוק בשעות אלו.

כפרים בסביבת טוקומן

אחד המאפיינים הבולטים של צפון ארגנטינה הוא השינוי הניכר מאזורים אחרים של המדינה עצמה, אזורי המרכז והדרום. למעשה, האזור הצפוני שלה מזכיר מאד את המדינה השכנה בוליביה (Bolivia). מטיילים רבים המגיעים לבקר בבוליביה דרך הגבול עם ארגנטינה, ימצאו כי נחמד מאד לעצור בכמה יעדים צפוניים בצפון המדינה, רק כדי להכין את עצמם לפער העצום הקיים בין שתי המדינות הסמוכות. במידה וכבר הגעתם לטוקומן והשתכנתם בה מספר ימים, מכאן ניתן לצאת לטיולים יומיים קצריים לכפרים קטנים בסביבה, כפרים שקצת פחות בולטים על המפה.. כפרים כמו טאפי דל ואז’ה, אמייצ’ה וקילמס בהם תוכלו למצוא מוזיאונים שונים, מבשלות בירה ובעיקר אוירה מיוחדת ושונה מארגנטינה שראיתם עד עכשיו. כאמור, אזורים אלו הם אזורים יותר עניים ופשוטים הדומים לבוליביה וללא ספק מכין אתכם ליעד הבא בטיול.