טאגנגה

טגנגה

טגנגה – Taganga

לאחר ביקור בערים הגדולות בקולומביה, דרך נהדרת להעביר את הזמן היא ליהנות מטגנגה, כפר קטן ושקט, אשר כל תכליתו היא מנוחה ושלווה. טגנגה הוא כפר דייגים קטן במרחק של  כחצי שעה נסיעה מסנטה מרתה (Santa Marta), אשר בהחלט מצליח להשיג מטרה זו. הכפר שוכן על גדותיו של מפרץ יפהפה אשר בו עוגנות סירות רבות. שגרת היום מורכבת מרביצה על ערסלים, רחיצה בים, צלילות, דיג ואוכל. ללא ספק הייחודיות של המקום היא הפשטות שלו והתושבים המקומיים המקסימים.

צלילה בטגנגה– Scuba Diving
אטרקציה נהדרת  שיש בטגנגה ולא כדאי לפספס היא צלילה. אלו מכם שאינם התנסו בעבר, יוכלו לקחת כאן קורס צלילה. אלו מכם שכבר יודעים חסכו לעצמם את הכסף וכדאי שימהרו להיכנס למים. הכפר ידוע בצלילות המדהימות שיש כאן בריבוי דגים מיוחדים במינם אשר אופייניים לאזור הספציפי הזה. יש על החוף לא מעט מקומות אשר בהם ניתן לקחת קורסי צלילה ברמה של כוכב אחד, וכמובן יש כאן גם מקומות בהם תוכלו להשכיר ציוד לצלילה.

דיג בטגנגה- Fishing
אם דיברנו על פשטות ועל התושבים, תוכלו לראות כי שגרת יומם והעיסוק המרכזי של התושבים בטגנגה הוא הדייג. אם אתם כבר הגעתם לכפר כדאי לנצל את האזור בשביל ללמוד לדוג, ולנסות את מזלכם בתפיסת דגים, מסתבר שאחרי הכל, זה לא הכי פשוט בעולם. אלו מכם שיצליחו וירצו לבשל את הדגים שהם העלו בחכתם יגלו כי יש מספר מסעדות אשר מטנגות ומבשלות את הדגים שאתם נותנים להם בתמורה לסכום סמלי.

פארק טיירונה –  Parque Tarona
אז גם הבטלה ממצית את עצמה בשלב מסוים. אלו מכם שמתחשק להם לחלץ קצת עצמות בוודאי ירצו ללכת לטייל בפארק טיירונה היפהפה, אשר מצוי בקרבה לטגנגה ונחשב לאטרקציה חשובה בקולומביה. הפארק עצמו הוא ג’ונגל ענקי, אשר בו חיים המון בעלי חיים מסוגים שונים, מקופים ועד לטאות. את הכניסה לפארק עושים עם רכב (אין צורך להשכיר מראש, זהו חלק מהסיור במקום). כאשר מגיעים אל תוך הג’ונגלים ממשיכים ברגל או ברכיבה על סוסים. לאחר סיור בג’ונגל אשר נמשך כשעה מגיעים לאזור חופים מדהים ונטוש, עם אווירה טרופית מדהימה של עצי דקל, חול לבן וים כחול כחול. על החוף ישנם שרידים של ספינה טרופה, אשר ללא ספק מוסיפה לאווירה המיוחדת של המקום. ניתן להישאר ללון במקום, לרוב האופציה הנוחה ביותר תהיה לינה בערסלים באוויר הפתוח, או באוהלים. אל תשכחו להצטייד מראש בדוחה יתושים, כאשר ישנים בחוץ באזור של ג’ונגלים צפו לכמות נכבדת של יתושים. באזור יש מסעדה אשר ממנה משכירים את הערסלים. ובה גם בדרך כלל נוהגים לאכול במהלך היום. ההגעה אל הפארק תהיה על ידי אוטובוס אשר יוצא מן העיר סנטה מרתה, הסמוכה לטגנגה. הכניסה אל הפארק כרוכה בתשלום של כ- 8 דולר.