חוחוי, ארגנטינה

חוחוי

סן סלבדור דה חוחוי – Jujuy San Salvador de

סן סלבדור דה חוחוי, עיר בארגנטינה (Argentina), אשר בקיצור תושביה נוהגים לקרוא לה חוחוי (Jujuy). העיר מהווה את בירת מחוז חוחוי ומונה כ- 300,000 .סן סלבדור דה חוחוי היא אחת הערים היפות הקיימות בצפון ארגנטינה, היא שוכנת על גובה של כ- 1,240 מטרים. הנוף הנשקף ממנה מרהיב ועוצר נשימה, ניתן לראות את הרי האנדים (The Andis Mountains) מסביבכם. אם חיפשתם קצת אותנטיות וקצת פחות מבנים בעלי סגנון אירופאי (המאד אופייניים לארגנטינה), אז ללא ספק אותם תוכלו למצוא כאן. כאמור, העיר מאד יפה ומאד מיוחדת, יחד עם זאת, תושביה פחות מסבירי פנים כמו התושבים בערים הסמוכות לחוחוי. מטיילים רבים עוברים כאן, אפילו ליום או יומיים, ולו רק בגלל הסיבה שהיא סמוכה מאד לגבול עם בוליביה (Bolivia) ו”על הדרך” אפשר לראות עוד עיר.

 

השכרת רכב  בחוחוי– Rent a Vehicle

אז נכון שהשכרת רכב נשמע יותר כמו אמצעי ופחות אטרקציה.. אך בשל היופי הגיאוגרפי הקיים באזור זה, היו בטוחים שמדובר כאן באטרקציה רצינית. כאמור, חוחוי היא עיר בצפון ארגנטינה כאשר צפונית לה לה קיאקה (La Quiaca), מדרום סלטה (Salta). העיר יושבת על צומת דרכים גדולה המהווה אטרקציה תיירותית. מטיילים רבים משכירים רכב ומטיילים באזור. יש מספרים דרכים מאד יפות המומלצות לנסיעה, למשל הדרך העוקפת לעיר סלטה.. כל מה שעליכם לעשות, להצטייד במפה וקצת לחקור את האזור. לא תתאכזבו.

המעיינות החמים של חוחוי – Aguas Calientes

אמנם חוחוי היא לא עיר בעלת אטרקציות מרביות, וכפי שכבר ציינו מסביב לה יש המון מה לראות, אך אם אתם כבר בעיר והשתקעתם לפחות ליום אחד, אז את חויית המעיינות החמים אסור לפספס. המעיינות נמצאים במלון אוסטריה טרמס (Hosteria Termas), בה גם תוכלו להשתקע למשך שהותכם בעיר, הוא מלון השוכן בחלק הפחות מרכזי של העיר. מלבד המעיינות/ מרחצאות שיש כאן, תוכלו להנות מהנוף המדהים שישקיף לכם מחלון החדר. תמיד יש יתרון למלונות הממוקמים בשולי העיר.

אומוואקה – Humahuaca

אומוואקה היא עיר ילידית הסמוכה לחוחוי. העיר קרויה על שם התושבים המקומיים אשר חיו כאן בעבר, האומגואקה (Omaguaca). כיום הסיבה העיקרית לבקר בעיר היא המבנים המיוחדים הקיימים כאן, אשר חושפים היסטוריה רבת תהפוכות עוד מהמאה ה- 16. על פי מגוון סגנונות הבנייה ניתן להבין כי העיר עברה מספר שלטונות שונים בעלי אופי שוני האחד מהשני. חפשו את הכנסיה המרכזית איגלסיה דה לה קנדלריה (Iglecia de la Candelaria), כנסיה בעלת ציורי קיר מרהיבים. כמו כן, קיימים כאן שווקים עירוניים, מוזיאון מקומי קטן המציג את העיר ותרבותה ואנדרטת העצמאות (Monumento a la Independencia), אשר נבנתה לשם הנצחת מלחמת העצמאות הארגנטינאית, אשר במהלכה אומוואקה חוותה לא מעט קרבות ולא מעט חללים.