ווארז

וואראז

וואראז – Huaraz

העיר וואראז,  במרחק של כ-420 מטרים צפון מערבית לעיר הבירה לימה, מונה כ- 100,000 תושבים ונישאת לגובה של 3052 מטרים. העיר מפורסמת בקרב המטיילים בשל קרבתה לטרקים ידועים אשר ממנה ניתן ונוח לצאת אליהם. מלבד מיקומה הנהדר, ללא ספק העיר עומדת גם בפני עצמה. תוכלו לראות כי האזור התיירותי מפותח למדי, ויש לא מעט חנויות, מסעדות, רחובות ארוכים לטייל בהם. גם בשעות הלילה תמצאו כמה מקומות בילוי להעביר את הזמן. כאמור, העיר ממוקמת באזור גבוה והנוף מסביב לעיר עוצר נשימה, שילוב מדהים של רכסי הרים ירוקים ומושלגים.


טרק הוואי ווש – Huayhuash
טרק יפהפה, במרחק של כ- 110ק”מ דרומית לעיר וואראז, הנעשה על רכס ההרים קורדילרה וואי ווש (Cordillera Huayhyash). זהו אחד הטרקים המפורסמים בפרו ובדרום אמריקה!  מבחינת דרגת קושי, הוא נחשב לאחד הטרקים הקשים, המסע הפיזי לא פשוט וגם הגובה הרב אותו מטפסים מקשה את ההליכה. יחד עם זאת,  טרק הוואי ווש נחשב גם לאחד הטרקים היפים בעולם כולו. הנוף המדהים שרואים בדרך מדהים, מיוחד ועוצמתי במידה רבה. תוכלו לראות  את רכס ההרים האדיר שמסביבכם, מקורות מים שונים אשר חלקם נקווים כתוצאה מהשלגים הנמסים מרכס ההרים עצמו, נהרות שונים ואגמים יפים. אורך הטרק המלא הוא בסביבות ה-10 ימים, כאשר מי שיירצה לקצר את משך הטרק קיימת האפשרות לעשות אותו רכוב על גבי פרדות.

סנפלינג מפלים – Waterfalls Snapling
פעילות נהדרת  באזור וואראז, לחובבי האדרנלין. כשמה כן היא, סנפלינג ב-3 מפלים שוצפים וגועשים. המפלים המדוברים ממוקמים בקרבה יחסית לעיר וואראז, ונוצרו כתוצאה מהפשרה של מי שלגים מהרכסים סביב. דגש חשוב, בכדי לצאת לפעילות זו מומלץ לברר במספר סוכנויות נסיעות ולצאת עם הבטיחותית ביותר, בררו איזה ציוד אתם מקבלים בשביל לשמור על הבטיחות שלכם, אל תתביישו אפילו לבקש לראות אותו. יש מספר סוכנויות אשר יוציאו קבוצות של סנפלינג באופן לא מקצועי ובטיחותי. הזרמים בחלק מן המפלים חזקים למדי ולא כדאי להתפשר בהיבט הזה.

לגונה 69 – Laguna 69
לגונה 69 היא לגונה יפהפייה, בעלת צבעים מדהימים. המים קפואים בעלי טמפרטורה נמוכה, אל תתפתו להיכנס. בכדי להגיע אל הלגונה, עוברים מסלול הליכה. מבחינת הדרך וקושי המסלול, הוא לא ברמה גבוהה במיוחד, אך יש קושי קל הנובע מהגובה הרב בו הלגונה מצויה. לכן מומלץ ללכת לאט ובקצב שמאפשר לכם ליהנות מהנוף ולנשום בו זמנית. ההגעה ללגונה אפשרית על ידי הצטרפות לטיול שסוכנות תיירים מוציאה מווארז, כך תחסכו זמן על חיפוש תחבורה ציבורית מתאימה. אלו מכם שירצו להגיע למקום באופן עצמאי, זוהי גם אפשרות. שימו לב שאין קו ישיר. הנסיעה תהיה באוטובוסים שונים וכשמגיעים לאזור הלגונה תאלצו לקחת נהג מונית שיסיע אתכם על שביל עפר וייקרב אתכם ליעד. אל תשכחו לקבוע איתו שעת חזרה- האזור מתוייר, לא תמיד יהיה קל למצוא נהג בדרך חזרה. ברוכים הבאים לוואראז!