וואי וואש טרק

וואי וואש

וואי וואש טרק – Huayhuash

טרק הוואי וואש, או בשמו המלא Cordillera Huayhuash- הוא למעשה טרק אשר נערך בשרשרת הרים הדרומית לעיר הוארז בפרו ובמהלכו נתקלים במגוון סוגי נופים עוצרי נשימה. טרק הוואי וואש הוא טרק הנמשך בין 8 ל- 12 ימים ונחשב למפורסם בפרו ובדרום אמריקה בכלל. מבחינת דרגת קושי חשוב מאד לציין כי הטרק נחשב לטרק קשה. במהלך כל יום יש הליכה מרובה (כ- 7 שעות), אזורי ההליכה לא קלים ויש צורך במשנה זהירות, יש עליות תלולות, ירידות לא פשוטות, מזג אויר קר והטיפוס נערך בגובה רב (האזור הנמוך ביותר יהיה סביב ה-3000 מטרים ובהמשך אף תטפסו בגובה של 5000 מטרים), כך שצריך לשמור על קצב הליכה סביר ולא מהיר מדי בכדי להתרגל לשינוי בגבהים. יחד עם זאת, למרות כל הקושי טרק הוואי וואש נחשב לאחד הטרקים היפים בעולם כולו ואף דורג על ידי הנאשיונל ג’אוגרפיק כטרק השני ביופיו בעולם. ללא ספק ההרים יפהפיים וירוקים כאשר חלקים מהם מכוסים בקרח, הצמחייה המרובה, מקורות מים בהם תתקלו בדרך, ביניהם אגמים, מעיינות חמים ונהרות אשר מוסיפים יופי מרהיב לנוף, מצדיקים את התואר.. הטרק המלא מתפרס על 165 ק”מ, כאשר יש חברות אשר מעבירות את המטיילים ברכב את המקטע הראשון, כך שאורכו יהיה כ- 140 ק”מ.

נקודת היציאה לטרק תהיה מן העיר הוארז (Huaraz), שם עליכם למצוא סוכנות מטיילים, אחת מיני רבות הקיימות באזור, אשר דרכה תצאו אל הטרק. מטיילים רבים, כחלק מהדיל, נוהגים לשכור בהמות משא אשר עליהן מעמיסות את הציוד אותו לקחו למשך הטרק, מנהג זה מקובל ונפוץ והכי חשוב, חוסך לכם סחיבה לא פשוטה במסלול אשר לא פשוט, גם כן. חשוב מאד להצטייד בביגוד חם, מזג האוויר קר מאד, הלילות יכולים להיות מקפיאים וכדאי להיות ערוכים ומוכנים לכך. ביגוד תרמי יעזור מאד, וכמובן, שכבות בגדים מרובות רצויות, פליז, כפפות, כובע צמר. כמו כן, למרות הקור במהלך הטרק תבקרו גם במעיינות חמים, כך שיש מקום גם לבגד ים. בלילה הלינה תהיה באוהלים בהם תישנו בלילה במחנות אשר ממוקמים במהלך הטרק. כמו כן, את הארוחות מבשלים בשטח, כך שיש צורך בגזיה או כל אמצעי בישול שנמצא ברשותכם איתו תוכלו לבשל.

ברוב סוכנויות המטיילים דואגים לספק לכם את כל אלו כחלק מהעסקה. אוהלים, שקי שינה (מומלץ לדאוג מראש לשק שינה בנוסף לזה שתקבלו, לא תמיד הם מחממים במידה הנדרשת), אמצעי בישול, חמורים, חמרים (הם האנשים המובילים את החמורים..) ומדריך אשר יוביל את ההליכה ויכתיב את הקצב (בהתאמה לקבוצת המטיילים), כמובן שתדרשו לשלם בהתאם. את הארוחות אנשי הצוות המתלווים אליכם במהלך הטרק מבשלים עבורכם. כמובן שבכל סוכנות הדיל קצת שונה, כדאי לברר מראש מה אתם מקבלים וכמובן לראות אם המחיר תואם את השירות. יוצאים לטרק וואי וואש!

(צילום: דרור סיוון)