הקרנבל בריו

הקרנבל בריו דה ז’נירו

ברוכים הבאים לריו דה ז’נירו ללא ספק העיר האקזוטית ביותר בדרום אמריקה ובעולם! עיר הבית של הקרנבל המפורסם של ברזיל היא גם גן עדן של ממש עם חופים משגעים, כדורגל, סמבה, אתרים מיוחדים ומה לא? אם כבר הזכרנו את הקרנבל של ריו אז נדגיש שמדובר בחוויה שלעולם לא תשכחו – סחף, אקסטאזה ושכרון חושים עד בלי סוף. הקרנבל של ריו הוא למעשה תחרות בית בתי ספר לסמבה בעיר. אחד האירועים  המהנים והמפורסמים ביותר של הקרנבל הוא מצעד המנצחות הנערך בסמבודרומו – אל תחמיצו! כמו מגדל אייפל לפריס, הביג בן ללונדון והקולסאום לרומא גם לריו דה ז’נירו יש את הסמל שלה: פסל ישו המשקיף על העיר מפסגת הקורקובאדו.  אל פסגת הקורקובאדו מגיעים באמצעות רכבת מיוחדת המעפילה לפיסגה (או בטיפוס רגלי בן שעתיים) וממנה תזכו למחזה עוצר נשימה של העיר, הים והאיים הסמוכים. נוף לא פחות מרשים (ואולי אף יותר…) של ריו דה ז’ניירו תוכלו לקבל מפסגתו של הר הסוכר המפורסם – פאו דה אסוקאר.

הר הסוכר מתנשא לגובה של 400 מטרים ואל פסגתו מגיעים באמצעות רכבל. מומלץ ביותר להגיע להר הסוכר בשעת השקיעה את האור הכתום מציף את הנוף ומעניק מראה קסום שאין דומה לו. ביקור בריו אינו שלם בלי ביקור בשכונות העוני של העיר – הפאבלות. הביקור יקנה לכם מבט כואב ואמיתי על אנשים המנסים רק לשרוד במרוץ החיים בתנאים קשים עד למאוד. שימו לב שלפאבלות יש להגיע רק באמצעות סיור מודרך בלבד. ריו התברכה גם ברצועת חוף מהיפות והמפורסמות בעולם: חוף קופקבנה.

המקום בו ההרים נפגשים עם הים לצלילי מוזיקה סוחפת ושמש נהדרת. פשוט גן עדן של ממש. אמרתם ברזיל, אמרתם כדורגל – אמרתם כדורגל , אמרתם מראקנה!! המראקנה הינו מקדש הכדורגל לא רק של ריו אלא של ברזיל כולה. באצטדיון המרקנה ישנם לא פחות מ 95,000 מושבים(!) והוא מהווה את ביתן של קבוצות הפאר פלמנגו, ואסקו דה גמא ופלומיננסה. צפייה במשחק באצטדיון המקרנה הינה חוויה מטורפת במינה וזאת בשל טירוף האוהדים. שימו לב שגם אם לא יזדמן לכם לצפות במשחק עדיין תוכלו לערוך סיור באצטדיון. איפנמה הינו אזור חופים נוסף שפשוט אסור להחמיץ! גן עדן טרופי הכולל בתוכו מקומיים, תיירים וטיפוסים צבעוניים שונים ומשונים עד בלי די. אתרים נוספים בעלי עניין בריו דה ז’נירו שמומלץ מאוד לבקר בהם: הגן הבוטני העצום והמרהיב, פארק הקטקומבות, יער טיג’וקה השליו וגן החיות המקסים של העיר. אזורי הלינה האהובים על התרמילאים הישראלים הינם אזור רחוב קטצ’ה וחוף קופקבנה בהם תוכלו למצוא שפע של אכסניות ברמות שונות. מבחינת חיי הלילה ריו מציעה מגוון של בארים, בתי קפה, מועדונים  – כולם מעולים. האזור התוסס והצעיר ביותר הינו אזור הלאפה שבו תוכלו לחגוג מסביב לשעון. אין ספק שריו דה ז’נירו מהווה את אחד המקומות היפים והמלהיבים ביותר בדרום אמריקה ובתבל!