טרק העיר האבודה

העיר האבודה

העיר האבודה – Ciudad Perdida

העיר אבודה של בני שבט טאירונה, עיר אשר נתגלתה בשנת 1975. העיר עצמה עם השנים הוסתרה על ידי ג’ונגלים, ולאחר שנחשפה נתגלה אתר אשר מזכיר במעט את המאצ’ו פיצ’ו בפרו. האתר הוא אתר ארכיאולוגי מהחשובים בקולומביה אשר ממוקם בסיראה נאבאדה (Sierra Nevada) . מאמינים כי העיר הכילה כמות תושבים שנעה בין 2000 ל- 8000 והיא ננטשה על ידיהם בעקבות הכיבוש הספרדי. העלייה אל העיר האבודה יכולה להיות מתישה למדי. יש כ- 1200 מדרגות אבן שצריך לטפס בתוך הג’ונגל ורק אז נחשפת העיר למראית עין. בתוך העיר האבודה ניתן לראות הרים עם טרסות אשר ניתן לטפס עליהם, שרידי ככרות ודרכי עפר.


טרק העיר האבודה
 נמשך 6 ימים ואורכו כ-52 ק”מ. רמת הטרק היא בינונית, אך יש לקחת בחשבון כי ישנם אזורים של עליות וירידות שיכולים להקשות מעט את ההליכה. הדרך הפשוטה, הנוחה והבטוחה ביותר לביצוע הטרק היא על ידי הזמנת הטיול מסוכנות תיירים. בתמורה לכספכם אתם מקבלים מדריך, אשר יוביל אתכם לאורך כל המסלול, סבל (ברוב המקרים המדריך הוא גם הסבל), מבשלת צמודה אשר מכינה 3 ארוחות ביום. כל שעליכם לעשות הוא להכין את המוצ’ילות לטיול. דברים שחשוב להביא אתכם- מעיל גשם, באזור יורד לפעמים גשם בשעות הצהריים (כיסוי לתרמיל במידה ויש יכול גם לעזור), תכשיר נגד יתושים, על מנת לא להתעורר בבוקר עם שלל עקיצות על הגוף. אל הטרק יוצאים מן העיירה סנטה מרתה, המסלול אינו היקפי, הולכים במשל 3 ימים לכיוון העיר העתיקה, מגיעים אליה ביום השלישי, מבלים בעיר האבודה את הלילה ולאחר מכן חוזרים על עקבותיכם חזרה לסנטה מרתה.

על מנת לצאת בבטחה ולחזור בשלום מן הטרק כדאי לצאת עם סוכנות מורשית ורצינית שניתן לסמוך עליה. כדאי מאד לברר לפני שמשלמים איזה סוכנות מומלצת כאשר אתם מגיעים לאזור. מחיר הטרק אמור לנוע סביב המחיר של 250 דולר, לרוב המחיר אינו ניתן למיקוח. כמו כן, במידה ותגלו סוכנות אשר זולה באופן משמעותי אל תתפתו לקפוץ על המציאה, סביר להניח שיש סיבה להוזלה במחיר ויש איזשהו פגם באמינות, נסו לברר עם מטיילים שונים באזור אם שמעו המלצות על הסוכנות. חלק מהתשלום על הטיול כולל תשלום מעבר לאזורים מסוימים שעוברים בדרך, לתושבים מקומיים ולארגונים שונים אשר שולטים על הדרך. טיפ קטן נוסף, כיום האזור רגוע וטרק העיר האבודה נחשב לאחד הטרקים הבטוחים, אך תמיד לפני היציאה לטרק כדאי לברר מה המצב הביטחוני באזור. האם בתקופה האחרונה יש פעילות חריגה של ארגוני גרילה כאלה או אחרים. במידה ואתם שומעים על פעילות חריגה באזור, הימנעו מלצאת לטרק, אין סיבה לקחת סיורים מיותרים. בשנת 2003, היה מקרה החטיפה של הישראלים בטרק זה ממש. למקרה זה היה סוף טוב, המטיילים חזרו שלמים ובריאים. הטרק נסגר למשך שנתיים, ומשנת 2005 נפתח שוב למטיילים. יוצאים לטרק העיר האבודה!