ברזיליה

ברזיליה – Brasilia

ברזיליה, עיר הבירה של ברזיל (Brazil) ומונה כ- 2 וחצי מיליון תושבים. העיר מהווה את בירת ברזיל משנת 1960 ולמעשה בנייתה הוזמנה על ידי נשיא ברזיל דאז, מתוך כוונה כי הקמת עיר בירה במרכז המדינה יוריד מעומס התושבים בערים הגדולות במישור החוף (ריו דה ז’נירו וסאו פאולו) ובנוסף יהווה מוקד פיתוח חדש במרכזה של ברזיל. למעשה, ברזיליה תוכננה מראש בסגנון ארכיטקטוני מודרני וחדשני, בניגוד לקצב ההתפתחות הספונטני של ערים אחרות בברזיל. ברזיליה אינה נחשבת ליעד תיירותי יתר על המידה. מרבית המטיילים יעדיפו לפסוח על יעד זה במהלך הטיול שלהם בברזיל. מבחינת מוסדות השלטון, העיר משמשת כמקום משכנו של הקונגרס הלאומי הכולל גם את מקום משכנם של הרשויות.

פארק שפאדה דוס ויאדרוס – Parque Chapada Dos Veadeiros

פארק שפאדה דוס ויאדרוס, פארק הממוקם צפונית לעיר ברזיליה במרחק של כ- 200 ק”מ ממנה. מדובר באחד הפארקים היפהפיים הקיימים באזור. שופע בצמחייה מסועפת, בעלת מקורות מים מגוונים, בעלי חיים שונים האופיינים לאזור הגידול. כמו כן, מטיילים רבים מגיעים לאזור בשביל לטרק במסלולי הפארק. ניתן לטייל שם בטיולי יום ועד טיולים הנערכים מספר ימים.

פארק ולה דה לונה – Parque Vale de Luna

פארק ולה דה לונה הוא נקודה אטרקטיבית לטיול אם אתה נמנים על סוג המטיילים אשר רוצים להתרחק מאוכלוסיית המטיילים הישראלית. באזור פארק ולה דה לונה ניתן למצוא מטיילים רבים מיבשת אירופה ומשאר העולם, כמו כן, גם האוכלוסייה המקומית מרבה לטייל שם. אל הפארק ולה דה לונה יוצאים מעיירה סמוכה לברזיליה בשם סאו ג’ורג’י (Sao Jorje). הפארק שופע מסלולים בהם ניתן לטייל ולהנות מנוף יפהפה של פארק טרופי. כמו כן, במידה ותחליטו לפני או אחרי היציאה לפארק להתמקם יום או יומיים עיירה סאו ג’ורג’י, תגלו מקום קטן וחביב המוכן לפני התייר. יש כאן מספר פוסדות, מסעדות וכל הדרוש להתמקמות. כמו כן, תוכלו אפילו למצוא כאן פאב לשעות הלילה.

טיול לאורך הטיילת של ברזיליה

כבר ציינו כי  ברזיליה היא עיר אשר מושכת אליה מעט מטיילים, יחד עם זאת, במידה והחלטתם מסיבה כזו או אחרת להגיע לכאן בדרך ליעד אחר ניתן להעביר כאן יום ולבקר במסלול הטיילת אשר ניתן לעצור בו בכמה נקודות אטרקטיביות למדי. טיול לאורך הטיילת הינו מסלול יפהפה העובר במספר מקומות כאשר הראשון שבהם הוא מגדל הטלוויזיה- נקודה אידיאלית לתצפית מרהיבה על העיר. היעד הבא בו אפשר לבקר הוא מוזיאון האדריכלות, בהתחשב בעובדה שכל העיר הזו היא פרוייקט אדריכלי מתוכנן מראש, לא מפליא שיש במקום מוזיאון אדריכלות. בהמשך תוכלו לראות אתרים נוספים כמו כנסייה מרשימה ואת מבנה הקונגרס. מומלץ מאד לתכנן את ההגעה לברזיליה ליום ראשון, זהו יום המנוחה. אז תוכלו לראות תפילה בכנסייה ובקונגרס נעשים סיורים ביום זה (בחינם).