בוזיוס, ברזיל

בוזיוס

בוזיוס – Buzios

 

בוזיוס, הוא סיפור מעניין על עיירה אשר היתה ידועה ככפר דייגים קטן ושומם, אשר עם השנים התפתח  ומשך אליו המון תיירים (במיוחד את השכבה האמידה של תושבי ברזיל). כיום בוזיוס היא עיירת נופש השוכנת במרחק של כ- 3 שעות נסיעה מריו דה ז’נירו (Rio de Janeiro) בברזיל (Brazil). בוזיוס מונה כ- 25,000 תושבים אשר חיים בה. אף על פי שבוזיוס נחשבת לאתר מתוייר מאד בקרב תושבי ברזיל, מרבית המטיילים הישראלים בוחרים לפסוח על עיירה זו במהלך הטיול, במיוחד בשל העובדה כי המחירים והמחייה כאן מאד יקרים. עובדה זו יכולה להיות יתרון למי שמחפש לשבור את הגל ולהגיע למקום בו ניתן לראות תיירים מכל העולם ולא לשמוע עברית מכל כיוון, כמובן שהיא תצריך השקעה כספית בהתאם. אזור העיירה יפהפה ומטיילים רבים המגיעים לשם מנצלים את השהות באזור בכדי ליהנות מטיול בסביבה. קיימות מגוון אפשרויות לטיולים מאורגנים, לטיולי אופניים, וכמובן, טרקים שונים. הבטלנים שביניכם בוודאי ינצלו את השהות ברביצה על חופי הים המיוחדים והנעימים בעיירה. כמו כן, חיי הלילה בבוזיוס לא יביישו את מיטב הבליינים, יש מגוון רחב של פאבים, בתי קפה, מסעדות, הופעות ועוד שלל אטרקציות.

צלילה בבוזיוס– Diving

אז כבר ציינו כי חופי הרחצה בבוזיוס יפים ונהדרים לכל מי שמתכוון ליהנות מהם מהצד של היבשה. אך גם מי שמתכנן ליהנות מהחופים של בוזיוס מהצד של הים עצמו ימצא מגוון מועדוני צלילה אשר מוציאים צלילות באזורים שוקקים בחיים תת מימיים. מומלץ להגיע אל אזור האי אנקורה (Ancora), שם המים צלולים באופן יוצא דופן והמראות שרואים מדהימים פי כמה וכמה. הטירונים שביניכם שמעולם עוד לא ניסו לצלול (ולא מעוניינים להתחיל עכשיו) ייהנו מחוויה לא פחות יפה של שנורקלים בחופים השונים של בוזיוס.

 

שיט בספינה באזור חופי בוזיוס

כאמור, בוזיוס היא עיירה אשר לא מעט עשירים ומטיילים אמידים כלכלית מגיעים אליה בכדי ליהנות מחופשה. אם כבר הגעתם עד לכאן והחלטתם להשקיע מכספכם בכדי ליהנות ממקום שונה משאר היעדים באזור ברזיל, אז כדאי לשקול להשקיע עוד קצת ולצאת לשיט בספינה. השייט מתמשך כיום, אשר במהלכו עוברים ב- 3 איים יפהפיים ומיוחדים במינים באזור בוזיוס. מלבד אלו, עוברים ועוצרים בעוד כ- 15 חופים שונים (יפים לא פחות, חשוב לציין..). ובין לבין יורדים ליהנות מחווית השנרקול באזורים מימיים שונים בהם יש מה לראות. כמו כן, על הספינה יש גם קייאקים אשר ניתן לרדת עימם למים באחת מהעצירות השונות ולשוט עימם על הגלים. כמובן, שאם מיטב כספכם מושקע בשייט שכזה, אז חשוב לציין כי על הסירה עצמה דואגים לפנק אתכם עם בר משקאות. ללא ספק, אחת האטרקציות בה ניתן להרגיש את החופש במלוא מובן המילה.