בוגוטה

בוגוטה

בוגוטה – Bogota

בוגוטה, עיר הבירה של קולומביה ואף העיר בעלת המספר הרב שיותר של תושבים, כ- 8 מיליון תושבים, מספר זה כולל את כמות התושבים שיושבת בפרברי העיר ולא רק במרכזה. במשך שנים רבות בוגוטה הייתה יעד שמטיילים ניסו להימנע ממנו ואלו שהגיעו לעיר נקטו אמצעי זהירות  ברמת הביטחון האישי. בשנים האחרונות העיר עברה תהפוכה היא יותר בטוחה ואף נחשבת לעיר אטרקטיבית בקולומביה שכדאי מאד לבוא ולראות. העיר עצמה היא עיר של ניגודים, למרות התהליך שהעיר עברה, והשיפור ברמת הביטחון בבוגוטה עדיין קיים עוני, אך מצד שני ישנם אזורים מפותחים, מוזיאונים, כנסיות וחיי לילה משגשגים. המטיילים המגיעים לבוגוטה לא מספרים על אהבה ממבט ראשון, אך ככל שמבלים בה יותר זמן, כך הם לומדים לאהוב אותה.


תצפית בהר מונסרייט – Cerro de Monserrate
דרך טובה להשקיף על בוגוטה כולה, ולהתרשם מעוצמתה, היא להגיע לנקודת תצפית בהר מונסרייט אשר נישא לגובה של כ- 3160 מטרים. התצפית מההר משקיפה לכיוון מרכז העיר. על מנת להגיע לפסגה של ההר, אין צורך לטפס ברגל, יש רכבל אשר לוקח אתכם עד למעלה. בפסגת ההר יש כנסיה שתוכלו לבקר בה. בימי ראשון תוכלו לראות כיצד המון אנשים מתכנסים בנקודה זו.

איגלסיה דה סן פרנסיסקו – Iglesia de San Francisco
כנסיית סן פרנסיסקו, היא הכנסייה העתיקה ביותר הקיימת בבוגוטה, היא קיימת משנת 1556. הכנסייה עצמה מרשימה מאד, במיוחד החלק הפנימי שלה. העיצובים האופיינים, קישוטים מיוחדים אשר כולם שרידים מן המאה ה-16. הכנסייה הזאת חשובה ומוערכת מאד בעיניי התושבים, על אחת כמה וכמה המאמינים שבהם. כאשר תגיעו לשם סביר להניח שלא תראו אותה ריקה מאנשים ותמיד תמצאו שם מאמינים הבאים להתפלל.

מוזיאו דה ארטה מודרנו  – Museo de Arte Moderno
מוזיאון האומנות המודרנית, קיים בבוגוטה משנת 1980. הייחודיות של מוזיאון זה על פני מוזיאוני אמנות אחרים, הוא ההתמקדות בפן מאד ספציפי של אומנות יותר עכשוויות, תוכלו לראות מיצגים ויזואליים שונים, ציורים, צילומים, פסלים וכל אלו מתקופות עכשוויות. אלו מביניכם שמבינים ומתעניינים באומנות, בוודאי יבחינו בהבדלים בין התקופות השונות. אילו שלא, פשוט יוכלו ליהנות מתערוכות מעניינות ומיוחדות.

כיכר בוליבר – Plaza Bolivar
בכל עיר ישנו אזור בעל משמעות ייחודית לתושבים המקומיים. כלפי חוץ אולי נראה כי מדובר בעוד ככר אשר רואים ברחבי העיר. מתחם מרובע אשר סביבו יש בניינים. אך למעשה, כיכר זו היא ככר מרכזית בבוגוטה, אשר מעבר להיותה מקום בו חלק מן המבנים החשובים של המדינה בנויים, ביניהם ארמון הצדק ומבנה בו יושב ראש העיר של בוגוטה. היא מסמלת נקודה אשר אליה מגיעים בעיתות חג. הכיכר יושבת ברובע לה קנדלריה (Candelaria), ומהווה נקודת מפגש לכל התושבים, כאשר מתקיימות חגיגות מיוחדות באירועי חג.