בניוס

באניוס

באניוס – Baños

במרחק של כ-4 שעות מעיר הבירה של אקוודור, קיטו, שוכנת לה באניוס, עיירה קטנה ומתויירת. העיירה ממוקמת למרגלותיו של הר הגעש טונגוראהווה, הר געש פעיל. מדי פעם מתקבלות התראות על מצב בו עלולה להיות התפרצות, כדאי להתעדכן מראש אם יש אירוע חריג לפני שמגיעים. העיירה בעלת נוף יפהפה של הרים שופעים בצמחייה. כמו כן, העיירה ממוקמת בפתחו של אזור בעל יערות גשם, כך שהיא מהווה גם מוקד התארגנות למטיילים שמתכננים להמשיך מכאן לטיול בג’ונגלים הסמוכים. מעבר לכל אלו, באניוס מקבלת תיירים בחום רב. היא ערוכה לגלי תיירות אשר מגיעים במהלך השנה, מבחינת מקומות האירוח השונים מהוסטלים ועד מלונות מפנקים ונעימים. ריבוי האטרקציות אשר קיים בעיירה זו הוא עצום, מחוויות של ספורט אתגרי ועד ביקור במעיינות חמים, אשר על שמם העיר קיבלה את שמה.


ספורט אתגרי באזור באניוס

באניוס מאפשרת למטיילים המגיעים לכאן להיחשף לסוגים שונים של חוויות רוויות אדרנלין. חלקן סוערות יותר, חלקן סוערות פחות. מה שבטוח, מומלץ לנסות לפחות את חלקן. אוהבי המים ייהנו מחוויה של סנפלינג מפלים, אטרקציה שמחייבת מדריך, לא קיימת אפשרות של השכרת ציוד ללא ההדרכה. מלבד ההנאה, יש דגש רציני על ביטחון. כמו כן, תוכלו גם להתנסות ברפטינג. אלו מכם שכבר ניסו את חווית הרפטינג ביעדים אחרים, יגלו כי אולי כדאי להם לוותר על הרפטינג כאן. הוא דיי רגוע ולא נערך במסלולים גועשים וסוערים יתר על המידה. אפשרות נוספת היא ליהנות מהנופים המדהימים והשטחים היפים שיש כאן על ידי טיולי טרקטורונים ואופנועים שתוכלו להשכיר. חלק מהאזורים קרובים להר הגעש כך שתוכלו לחזות בו יותר מקרוב. קיימות גם בבאניוס האטרקציות של מצנחי רחיפה וטיולי סוסים אשר תוכלו לברר פרטים עליהם בסוכנויות תיירים שונות, אשר ישמחו לספק מידע על כל אטרקציה אפשרית באזור.

הג’ונגלים של באניוס
כמו שכבר ציינו, העיירה באניוס ממוקמת בקרבה לאזור ג’ונגלים בעל יערות גשם צפופים למדי. לא מומלץ ללכת לטיול זה באופן עצמאי, מכיוון שיערות גשם אלו באמת צפופים ניתן בקלות ללכת לאיבוד באזור ולא למצוא את הדרך חזרה. בבאניוס ישנן המון סוכנויות שונות לתיירים אשר מארגנות טיולים מודרכים למספר ימים (בין 3 ל-5). במהלך הטיול נחשפים לצמחייה עצומה, מגוון בעלי חיים ובעלי כנף מרתק. כמובן עצם המחייה והלינה בג’ונגל למספר ימים, וההתנסות של חיים בטבע, היא חוויה בפני עצמה. כמו כן, מטיילים רבים אשר כבר עשו את הטיול בג’ונגל ממליצים על סוכנות תיירים מסוימת של הוסטל טרנסילבניה (Hstel Transilvania), אשר ללא ספק ההוסטל נהדר להתמקמות ומקום נהדר ללון בו, אך גם שירותי הטיול שלו טובים בפני עצמם ומומלצים. ספציפית לטיולי הג’ונגל ההדרכה טובה מאד, ואף דרכה מגיעים למקומות שבשאר הסוכנויות לא מגיעים אליהם, ביניהם אזורים בג’ונגל אשר עד היום חיים בהם אינדיאנים. ברוכים הבאים לבאניוס!