באהיה בלנקה

באהיה בלנקה Bahia Blanca

באהיה בלנקה, עיר השוכנת באזור הדרום מזרחי של פרובינציית בואנוס איירס (Buenos Aires) בארגנטינה (Argentina). כמו כן, באהיה בלנקה גובלת עם האוקיינוס האטלנטי (Atlantic Ocean). משמעות שם המקום, היא “מפרץ לבן”, מספיק לטייל מעט באזור ולהבין מאיפה מגיע השם. הקרקע הלבנה לא משאירה יותר מדי מקום להתבלבל. בארץ שופעת אטרקציות כמו ארגנטינה, תגלו כי באהיה בלנקה היא לא המקום התיירותי ביותר שתוכלו למצוא כאן. למעשה, מרבית המטיילים (ובעיקר המטיילים הישראלים) יפסחו על יעד זה. במידה ותחליטו להיות מעט יוצאי דופן, לראות מקומות קצת שונים, לשבור את ה”גל” ולטייל באופן קצת פחות שגרתי ובסופו של דבר כן תגיעו לפה, כדאי לטייל במרכז העיר, חגיגה לעיניים החובבות ארכיטקטורה. כמה מבנים בעלי אלמנטים מפורסמים בעולם הארכיטקטורה מוצגים כאן. חשוב לציין כי גם אם אתם לא מבינים דבר בתחום, עדיין ניתן להנות מן הפאר וההדר השוכנים במבנים המרשימים המצויים בבאהיה בלנקה. מנגד, רק נגיד כי יש מטיילים שלא יתחברו לטיול מסוג זה ויגידו כי מדובר בעיר אפורה ורגילה למדי. נשאיר את ההחלטה בידיכם.

ברנרדינו ריבאדביה – Bernardino Rivadavia

ברנרדינו ריבאדביה זהו השם של אזור הכיכר המרכזית בבאהיה בלנקה. לכל המבינים בסגנונות ארכיטקטוניים אופיינים למדינות ותרבויות ודאי תבחינו כי היא בנויה בסגנון אירופאי – צרפתי. תוכלו לראות במרכז הכיכר מספר מונומנטים מרכזיים לזכרו של נשיא ארגנטינה הראשון ברנרדינו ריבאדביה. ואם כבר הגעתם לאזור הכיכר, כדאי לדעת כי מוצג בכיכר מונמנט לקהילה העברית בבאהיה בלנקה, שפוסל על ידי ישראל הופמן, פסל ארגנטינאי. הפסל מורכב משלושה פרצופים המסמלים חקלאות, תעשייה ומדע.

פלאסיו דה טריבונאל – Palacio de Tribunales

הפלאסיו דה טריבונאל, בזמן בנייתו נחשב למבנה הגבוה ביותר בבאהיה בלנקה, הנישא לגובה של 33 מטרים. מבנה הפלאסיו דה טריבונאל שוכן ברחוב אסטומבה (Estomba). פה תוכלו לראות עיטורים מיוחדים ביניהם עיטורי כרכוב (אלמנט אדריכלי הבולט מן הקיר לכיוון החזית ולצידיה) ועוד מגוון אלמנטים עיצוביים יפים במינם.

הבנק הלאומי – Banco Nacional

הבנק הלאומי הוא אחד מהמבנים המיתיים הקיימים בבאהיה בלאנקה. את מבנה הבניין תמצאו בהצטלבות הרחובות אסטומבה (Estomba) ומורנו (Moreno). מבנה הבנק מפורסם כמבנה הראשון בעל מבנה מתכתי בעיר. כשנכנסים לבנק הלאומי ניתן לראות אלמנטים עיצוביים שונים ביניהם פיסול של ארבעה דמויות גבריות התומכות בחלק העליון של המבנה (במידה ולמדתם אדריכלות כנראה שהמילה אנטבלטורה תגיד לכם משהו..)

קתדרלה נוסטרה סניורה דה לה מרסד– Cathedral Nuestra Señora de la Merced

קתדרלה נוסטרה סניורה דה לה מרסד מציגה מבנה מרשים בעוצמתו. חזיתו מורכבת מ”גוף מרכזי” כאשר משני צידיו קיימים עמודים הנישאים למעלה. כבר ציינו מספר פעמים, אך נציין שוב, תאווה לעיניים. מרשים ומרהיב גם אם לא מכירים את המונחים המקצועיים של התחום.