אריקיפה

אריקיפה

אריקיפה – Arequipa

אריקיפה היא עיר הבירה של מחוז אריקיפה בפרו. העיר מונה כ- 905,000 תושבים ולמעשה היא העיר השניה בגודלה מבחינת כמות אוכלוסיית האנשים. אריקיפיה ממוקמת בדרום פרו על גבי רכס הרי האנדים, עובדה המסבירה את גובהה הרב הנישא ל- 2380 מטרים. רבים מהמטיילים בה ממשיכים לבוליביה. העיר מוקפת ב-3 הרי געש שניתן לראות כמעט מכל מקום ברחבי העיר, המיסטי (Misti), צ’אצ’אני והפיצ’ו פיצו’ (Pichupichu). כמו כן, מבחינת מבנים וארכיטקטורה ניתן לראות בעיר לא מעט אלמנטים מבניים אשר נשמרו מן התקופה של הכיבוש הספרדי. מטיילים המגיעים לכאן לרוב לא “נתקעים” בעיר, מבלים כאן מספר ימים מצומצם. כמובן שהמטיילים כאן יוכלו למצוא מספר אטרקציות מהנות בכדי לבלות ולהעביר את זמנם ברחבי העיר, אך מרבית המטיילים מגיעים לכאן כי העיר מהווה נקודת התארגנות טובה לפני יציאה לטרקים שונים, אשר המפורסם שביניהם הוא הטרק בקניון דל קולקה (Canon Del Colca).


קניון דל קולקה – Canon del Colca

קניון דל קולקה שבאזור אריקיפה, הקניון העמוק בעולם, עומקו כ- 4160 מטרים. זהו אזור שהטיול בו יכול להתבצע בכמה אופנים. אפשרות ראשונה, להגיע לסוכנות תיירים ולהזמין סיור מודרך עם מדריך שייקח אתכם אל המקומות היפים בקניון וייתן הסברים בדרך. גם האפשרות לעשות את הטיול באופן עצמאי קיימת, כל שעליכם לעשות להצטייד באוהל, מפה, כסף, חבר או שניים והרבה מים. אלו מכם שלא רוצים להתמהמה באזור יתר על המידה ישמחו לגלות כי יש את טרק קצר בן יום שניתן לעשות, אשר מתרכז בעיקר בתצפית הקונודורים.  בן אם תעשו אותו עם מדריך ובין אם באופן עצמאי תצטרכו להתחיל את היום מוקדם מאד. כמו כן, ניתן לטייל בקניון ולבלות באזור יותר מיום אחד, גם כאן תוכלו לעשות את הטיול עם מדריך או באופן עצמאי. סביר להניח שאם תיקחו אתכם מדריך תוכלו להיעזר בניסיון ובידע שלו ולראות את המקומות המיוחדים, לעומת זאת אם תעשו את הטיול באופן עצמאי, סביר להניח שתחסכו כסף, אך אולי לא תגיעו לכל המקומות שתוכלו לראות עם מישהו שמכיר את המקום. מובן שאת ההתארגנות והמידע תקבלו בעיירה אריקיפה.

המקומות אשר כדאי מאד לראות בזמן הסיור בקניון זה בראש ובראשונה תצפית הקונדורים- קרוז דל קונדור (Cruz del Condor), כמו שכבר ציינו, אל התצפית צריך להגיע בשעות המוקדמות של הבוקר (בסביבות השעה 7 בבוקר, הכי טוב) ואז באמת ניתן לראות המון קונדורים עפים מעל הקניון ולהתרשם מן הנוף והעוצמה מסביב. כמו כן, אם תחליטו לטייל במשך יומיים, מומלץ לטייל בקניון עצמו, הנוף העיקרי שתראו כאן יהיה נוף מדברי, מן שממה מרשימה ועוצמתית כאשר מפעם לפעם מתגלה נווה מדבר קטן עם בריכות צלולות. שימו לב שהמסלול בקניון לא פשוט, יש לא מעט עליות וירידות, חלקן גם לא פשוטות, כדאי מאד לא לעשות טיול זה לבד. יוצאים לטייל באריקיפה!