אקוודור

אקוודור

אקוודור – Ecuador

אקוודור, אשר משמעותה, הקו המשווה. המדינה אשר שוכנת באזור הצפון מערבי של דרום אמריקה, ובנקודה המרכזית ביותר בעולם. המדינה גובלת עם פרו מהאזור הדרומי והמזרחי, קולומביה צפונית לה ובאזור המערבי גובלת עם האוקיינוס השקט. מרבית המטיילים אשר מגיעים אל אקוודור עושים זאת בשל הקרבה היחסית לאיי גלפאגוס המפורסמים. יחד עם זאת המדינה עצמה מהווה נקודה אטרקטיבית לעצירה ולטיול ברחביה בפני עצמה. תוכלו לראות כאן מספר צורות נוף שונות יפות, מרצועת חופים יפה, אשר בחלקם קיימים אזורי גלישה מוצלחים, אזורי רמה קרירים ויפים ועד יערות ירוקים וג’ונגלים באזור באניוס, בהם תמצאו לא מעט מקומות לטייל. המדינה עצמה נחשבת למדינה קטנה בהשוואה לשאר מדינות דרום אמריקה, אך בעלת מגוון נופים רחב מאד. בירתה של אקוודור היא העיר קיטו.

מתי להגיע לאקוודור?
בשל מיקומה של אקוודור על הקו המשווה, מזג האויר בה נוח בכל ימות השנה. יחד עם זאת, כבר ציינו כי האקלים כאן הוא טרופי, לכן החלוקה של העונות תהיה לעונה יבש ועונה גשומה. גם בעונות הגשומות, סביר להניח שתמצאו שמש חמימה מיד לאחר מטחי גשמים אשר מגיעים אחת לכמה ימים. בכל אזור במדינה יש חלוקה אחרת של העונות. באזורי הרמה, שם שוכנת קיטו הבירה, שהם גם אזורים מעט יותר קרירים, העונה היבשה תהיה בין יוני לספטמבר, גם בחודש דצמבר יש תקופה יבשה. באזור רצועת החופים העונה הגשומה (אך חמה מאד) בין חודשים ינואר לאפריל. אזור הג’ונגלים- אזור האורינטה (Oriente), הוא אזור חם מאד בכל ימי השנה וגם גשום רוב הזמן. העונה היבשה תהיה בין ספטמבר לדצמבר.

למידע נוסף מאתר זזנו
טיסות לאקוודור
טיול מאורגן לאקוודור
טיול מאורגן לדרום אמריקה

אטרקציות מרכזיות באקוודור:

איי הגלפגוס – Isla Galapagos
הפארק לאומי באיי הגלפגוס, הממוקם מערבית לאקוודור, הוא קבוצת איים אשר מפורסמת בשל התיאוריה האבולוציונית אותה פיתח צ’ארלס דרווין ממש כאן. כמו כן, האיים הנפלאים של גלאפאגוס ידועים גם במגוון בעלי החיים המיוחדים אשר תוכלו למצוא כאן, חיות בעלות מימדים גדולים מהרגיל, זנים שונים של חיות לא מוכרות, שפע של צמחיה מיוחדת וחופים קסומים. מטיילים רבים אשר צוללים באופן מקצועי מגיעים לכאן לחוויה נהדרת של צלילה באוקיינוס השקט.

מונטאניטה – Montanita
עיירת גולשים השוכנת באזור רצועת החופים של אקוודור. מונטאניטה מפורסמת בחופיה הקסומים אשר אליהם מגיעים מטיילים רבים ואף תושבים מקומיים בכדי לגלוש. תיראו כי לא מעט תחרויות גלישה נערכות בעיירה זו. כמו כן, אל עיירה זו מגיעים בכדי ליהנות ממזג אויר טוב, שמש ומנוחה.

הר הגעש רבנטדור – Reventador
הר הגעש אשר ממקומם באזור המזרחי של הרי האנדים, אזור האורינטה. באזור זה יש ג’ונגלים מסועפים ומרובים בצמחייה ובעלי חיים. הר הגעש שוכן בלב הג’ונגל. כל שמתקרבים לאזור ההר, שמים לב כי הצמחייה מדללת בשל התפרצויות של הר הגעש שהיו בעבר. הדרך בוצית וקשה בשל ריבוי מטחי הגשמים אשר יש בג’ונגל (למרות מזג האוויר חם), מומלץ בחום לקחת מדריך לטרק זה. הטיפוס לא פשוט והאזור יכול להיות מסוכן בשל הדרך החלקה. ברוכים הבאים לאקוודור!