אסקל, ארגנטינה

אסקל

אסקל – Esquel

אסקל היא עיר בחבל פטגוניה (Patagonia) בארגנטינה (Argentina). העיר מונה כ-40 תושבים במרחק של כשעתיים נסיעה מאל בולסון (El Bolson). מטיילים רבים מגיעים אליה בכדי להצטייד בציוד המתאים לקרטרה אוסטרל שבצ’ילה (דיי מסביר את ריבוי חנויות הציוד הקיימות שם). יחד עם זאת, אם תחליטו מעט להשתקע באזור ולא רק להיעזר בו כנקודת התארגנות ליעד הבא תגלו כי יש דבר או שניים שהעיר יכולה להציע.

הפארק הלאומי לוס אלרסס – Parque Nacional Los Alerces
פארק יפהפה אשר הוקם למען שמירה על זן עצי האלרסס, עצים הקיימים כ-2600 שנה! גובה העצים הממוצע נישא עד לגובה של כ- 60 מטרים. בכדי להגיע אל אזור העצים הדרך היחידה תהיה על ידי שיט. ברחבי הפארק יש מספר אגמים אשר מהווים את מסלול השיט. כמו כן, מלבד סיור השייט  בין האגמים, עוצרים בנקודה של יער גשם, שם מטיילים ברגל ומתרשמים נוף העצים הסובב אתכם. הנוף בכל הפארק מדהים ביופיו, שילוב של יערות גשם, לגונות והרים מושלגים מסביב.

את הסיור הרגלי בפארק ניתן לחלק לשני סוגי אנשים. סוג אחד יהיה הסוג הפעלתן שירצה לראות וכמה שיותר ואם אפשר לראות את הכל דרך הרגליים, אפילו יותר טוב, להם נמליץ על טרק הנמשך 3-4 ימים. הסוג השני יהיה אותם אנשים המחפשים טיולי יום, או חצאי יום, במהלכם יוכלו לראות מסלול או שניים. להם נספר כי קיימים מספר מסלולי הליכה קצרים, אשר אפשר לשלב אותם או לעשות אחד מהם וכך לבנות טיול יום המשלב מסלול לפי מידת המאמץ שתרצו להשקיע. מבחינת לינה בפארק, קיימים אתרי קיימפינג, אך תמיד קיימת האפשרות ללון באקסל הסמוכה.

נרחיב טיפה על סיור השיט ונספר כי עוברים במהלך השיט בין מספר נמלים דרך נהר אראיינס (Rio Arrayanes) ולאגו ורדה (Lago Verde), בסוף השיט יש פרק הליכה של כשעתיים באזור הפארק.  הסיור יפהפה הוא משלב בתוכו מגוון צורות של נוף יפהפיות. כמו כן, הסיור מודרך וכך ניתנים גם הסברים בדרך על כל דבר שתראו. חשוב לציין כי מי שמעוניין לסייר בטיולים קבוצתיים  כדאי שידע שגם את הסיורים הרגליים וסיורי השיט צריך להזמין מבעוד מועד דרך סוכנויות התיירים השונות באסקל. אין טעם שתגיעו ישירות לפארק לפני שהזמנתם אותם מראש.

לה אויה – La Hoya
אטרקציה מהנה לחובבי הסקי, וגם לאלו שמעוניינים לחוות אותה בפעם הראשונה. בחבל פטגוניה קיימים המון אתרים בעלי הרים מושלגים, אך יחד עם זאת קרים מאד. בלה אויה, יש שילוב מוצלח של מזג אויר שמשי, אך בגלל הזוית שלה על ההרים השלג נשמר ולא מפשיר. עונת הסקי לרוב תהיה בין החודשים יולי עד אוקטובר. המחירים באתר זה אינם יקרים, כך שאפשר להנות מחווית גלישה שלא תעשה חור בכיס. ברוכים הבאים לאסקל!