אל בולסון

אל בולסון

אל בולסון – El Bolson

אל בולסון, היא עיירה קטנה השוכנת צידה המערבי של ארגנטינה בסמוך לברילוצ’ה (Bariloche) במרחק של כ-130 ק”מ דרומה. הקסם באל בולסון טמון באורח החיים באוירה הקיימת כאן. העיירה ידועה כעיירת היפים, אשר עוד משנות ה-70 שכנו במקום תנועות תרבותיות שונות מרחבי אירופה, אשר הכניסו את צורת המחייה הזו. וכפי שתראו כשתגיעו, היא נשתמרה עד התקופה הנוכחית. אל בולסון משלבת צורות חיים נוספות, ביניהן בולטת צורת החיים אשר הייתה אופיינית לילידים. כמו כן, העיר גם שוכנת בסמוך לצ’ילה (Chille), כך שנמצאת סמוך ליעדים פוטנציאלים לביקור כמו הגן הלאומי לוס אלרסס Los Alerces Nacional Parque.. באל בולסון האוירה הקיימת היא רגועה ושלווה, אחת הסיבות המרכזיות אשר בגללה מגיעים תיירים אל האזור היא לספוג את האווירה הזו וליהנות מהשקט. בין לבין תמצאו מה לעשות, לבלות מעט בלילה לטייל מעט ביום, אך לכל הדעות, גם רביצה על ערסל היא בילוי לגיטימי כאן.

שוק האמנים של אל בולסון
כאמור, באל בולסון קיימת אוירה היפית הבאה לידי ביטוי בתושבים חייכנים הלבושים בסגנון שהיה נהוג בשנות ה-70 ולא פעם או פעמיים תראו אותם רוקדים ומתעסקים באמנויות שונות. אחד המקומות הטובים ביותר להיחשף לאמנות המדוברת היא דרך השוק המקומי. השוק מתנהל מספר פעמים בשבוע, לרוב בימי שלישי חמישי בשבת, תקופות בהן אל בולסון מרובה במטיילים תמצאו את השוק פעיל גם בימי ראשון. במהלכו התושבים המקומיים מציגים את עבודותיהם לקהל הרחב במגוון דוכנים. כמו כן קיים בשוק דוכנים נוספים אשר פעילים באותם ימים, בהם מוצעים למכירה בגדים (הזדמנות טובה להשתלב מבחינת מראה חיצוני עם תושבי המקום), תכשיטים שונים, עבודות יד ואפילו אוכל. השוק ממוקם ליד הפלאסה המרכזית של אל בולסון.

יער הפסלים – אל בולסון
אל בולסון שוכנת למרגלותיו של הר פילטריקיטרון, במרחק של כ-5 שעות הליכה מאזור תחתית ההר, ניתן לערוך טיול רגלי עד ליער הפסלים. ייחודו של יער זה הוא הפסלים המגולפים כולם מעצים ששרדו. לפני מספר שנים הייתה ביער שריפה גדולה אשר שרפה לא מעט מהצמחייה והעצים של היער. האמנים המקומיים החליטו לנצל עובדה ובמקום לכרות את העצים השרופים להנציח את האירוע שהיה ומאותם עצים לגלף פסלים. הפסלים מיוחדים במינם ושאר היער שנותר יפהפה במיוחד.

הפארק הלאומי – Nacional Parque
במרחק של כ-15 ק”מ מהעיירה אל בולסון, לכיוון פואלו, נמצא הפארק הלאומי ואגם פואלו. בתוך הפארק הלאומי המהווה שמורת טבע של האזור, קיימים מספר חופים בהם כדאי לצלול, לשוט בקיאקים או רק לרחוץ בהנאה. כמו כן, יש מספר נקודות תצפית ברחבי הפארק, מספר מסלולי הליכה רגליים וכמובן, ניתן לערוך כאן טיולי סוסים. אגם פואלו, הוא אגם יפהפה המשלב עצים בתוכו, בו אפשר לשוט להתרשם מהצמחייה מסביב, מבעלי החיים עד לצ’ילה.