איליה גרנדה, ברזיל

איליה גראנדה

איליה גראנדה – Ilha Grande

איליה גראנדה, אי יפהפה בברזיל (Brazil) המתפרש על שטח של כ-190 קמ”ר. אחד האיים אשר מפותחים מעט מאד, אך רוויים בצמחייה וטבע מיוחדים ומשווים למקום מראה יפהפה שאין כמוהו. חופים טרופיים בעלי אוירה טרופית, דקלים, חול לבן וגם יערות גשם. האי נחשב לאחד המקומות היפים בברזיל וכתוצאה מכך תראו כי מדובר בנקודה שהמון מטיילים מגיעים אליה ולא מפספסים בזמן שהותם בברזיל.

על איליה גראנדה קיימים מספר חופים מרהיבים אשר הדרך הטובה ביותר לבקר בכולם תהיה על ידי שיט אשר מקיף את כל האי ועובר בכל החופים, כאשר עוצר בחמישה מהם. ההפלגה יוצאת מדי יום וניתן לברר פרטים בכל סוכנות תיירים אשר באיליה גרנדה. אופי הביקור באי לרוב מסתמן כמשהו רגוע ושלו. הפעילות העיקרית היא מעבר מחוף לחוף (או השתקעות בחוף אחד), כאשר בין לבין ניתן להסתובב ברחובות איליה גרנדה ולהנות מן הפשטות המיוחדת הקיימת כאן. כמו כן, כבר ציינו כי באזור האי קיים שטח של יערות גשם טרופיים. ניתן לנצל את הזמן בזמן שהותכם באיליה גרנדה בכדי לטייל בחלקים של היערות ולהתרשם מהצמחייה המיוחדת שמאפיינת אותם, בעלי החיים ושפע הטבע הקיים שם. אלו מכם שמחפשים את הריחוק מהאזורים המתויירים יותר, נמליץ לחפש מקומות לינה באזורים מרוחקים יותר, ההרפתקנים מביניכם ישמחו לגלות כי קיים מקום לינה (הג’ונגל לודג’ – Jungle lodge) בו ניתן להשתקם ביער עצמו אשר הנוף ממנו מרהיב! בנוף לזה, קיימים על האי גם חופים מבודדים יותר שכמות האנשים בהן היא מצומצמת יחסית לחופים המתויירים. ההגעה לאיליה גראנדה נעשית על ידי מעבורת המשיטה אתכם מן העיירה הסמוכה אנגרה דוס רייס (Angra dos Reis), הנמצאת במרחק של כ-3-4 שעות מריו דה ז’נירו (Rio de Janeiro).

לופס מנדס – Lopez Mendez
ציינו קודם מהי הדרך למצוא מעט שקט ובידוד באזור איליה גראנדה. אלו מכם שמחפשים את ההמולה, את המטיילים השונים ורוצים להגיע אל החוף המתוייר ביותר על האי, אז נמליץ לכם להגיע אל חוף לופס מנדס. זהו אחד החופים היפים ביותר הקיימים כאן, גובה הגלים בו עצום, עובדה המושכת אליה גולשים רבים המחפשים אזור ראוי לגלישה. כמו כן, אוניות, סירות וכלי שיט שונים לא מגיעים אל חוף זה משום שהגלים מקשים את השיט באזור. לכן תגלו כי החוף נקי והמים צלולים בצורה מרהיבה. לפיכך ההגעה אל חוף זה תהיה רגלית דרך רצועת חוף סמוכה בשם חוף מנגווס (Mangues). הדרך הפשוטה ביותר להגיע לחוף מנגווס  תהיה על ידי שיט מאחד הכפרים הקרובים אליו בשם ויה דו אבראו (Villa do Abraao). יש שיגידו כי הדרך להגיע אל חוף לופס מנדס מעט מסורבלת, המעבר בין כפר לחוף, ואז להמשיך עוד הליכה רגלית של כ-20 דקות ארוך ומיותר, אך כשתגיעו אל החוף תבינו כי יש סיבה מדוע זהו ה-חוף אשר מטיילים רבים מגיעים אליו…