אולינדה

אולינדה – Olinda

אולינדה היא עיר עתיקה, אשר שוכנת לחופו הצפון מזרחי של האוקיינוס האטלנטי, כאשר צפונית לה פאוליסטה (Paulista) ודרומית לה רסיפה (Recife). העיר מונה כ-400,000 תושבים. בעברית משמעות השם אולינדה היא “או, יפה” (Oh, Linda), השם בא לתאר עד כמה אולינדה היא עיר יפה בעלת אופי ייחודי משלה, שונה ובולטת בנוף הערים מסביב במדינת פרנמבוקו -Pernambuco. ברחבי העיר יש מבנים מיוחדים, ביניהם רחובות ובתים בעלי סגנון בנייה ישן אשר אופייני לתקופות ושנים קודמות באזור זה של ברזיל. כמו כן, ברחבי העיר יש לא מעט מנזרים וכנסיות עתיקים אשר נותנים למטיילים בעיר תחושה של טיול בתקופת זמן אחרת. המטיילים המגיעים לכאן לאחר שטיילו בערים שונות בברזיל ירגישו כי המקום בעל אווירה שלווה ופשוטה. למרות שברזיל גדולה מאד ויש המון מקומות בהם אפשר לטייל, המטייל הישראלי מרבה להגיע לאולינדה. אמנם העיר קטנה וצנועה, אך יש בה קסם מיוחד, מעין ביתיות וייחודיות אשר לא ניתן להישאר אדיש אליה ומושכת אליה תיירים רבים. העיר אולינדה בנויה על גבעה אשר לחובבי הנוף ביניכם (איך אפשר שלא), צפוי מראה נוף מיוחד במינו של העיר, נוף אשר ממנו ניתן לראות את בתי העיר ורק לשטוף את העיניים.

הקרנבל באולינדה 
אז אם כבר הזכרנו עד כמה התיירות פורחת באולינדה, חשוב לציין כי תקופת הקרנבל בחודשים ינואר-פברואר, מביאה איתה גל גדול של מטיילים, אשר באים לחוות קרנבל מסוג שונה. בניגוד לחגיגה הרווחת בריו דה ז’נירו, אשר מביאה עימה מצעדים מפוארים, עם רקדנים ורקדניות נוצצים ומקושטים וכמובן כרטיס כניסה שצריך לרכוש אשר שומר מקום, ובניגוד לקרנבל המוכר בסלבדור אשר גם הוא גרנדיוזי למדי, סוער וצפוף, הקרנבל באולינדה אמנם פשוט יותר, אך שמח וביתי שאין כמוהו. פה ניתן להרגיש את הקרבה והחמימות ואף ליהנות בקרב התושבים המקומיים. ללמוד איתם את הריקודים המקומיים וכמובן לשמוח כמו שרק הם יודעים. אלו מביניכם שמחפשים את האותנטיות, להכיר את התרבות ואת האנשים מקרוב עד כמה שניתן, ייהנו כאן וימצאו את עצמם מבלים בפשטות מיוחדת שאין כמוה.

מוזיאונים באולינדה 
אולינדה היא אמנם עיר קטנה יחסית, אך גם כאן יש מספר מוזיאונים מעניינים למדי אשר הביקור בהם מספר קצת על המקום, על התרבות והאמנות שלו. אז אם כבר דיברנו על אמנות, חובבי האמנות וודאי יגלו את מוזיאון האמנות הקדושה (Museum of Sacret Art), אשר מציג תערוכות שונות של אומנות דתית קדושה המאפיינת את המאה ה-16. כמו כן, תוכלו למצוא כאן את המוזיאון המודרני לאמנות של פרנמבוקו (Museum Contemporary Art of Pernambuco), כשמו כן הוא, מציג אמנות עכשווית של אמנים מקומיים. מוזיאון אולינדה (Museum of Olinda), מוזיאון בעל מיצגים שונים ביניהם ותערוכות שונות המציגות את המקום, הכניסה אליו חופשית.